خبر ورزشی/ کارل هاینتس رومنیگه مدیر سابق بایرن مونیخ به تیمهای پاری سن ژرمن و منچسترسیتی طعنه زد.
هاینتس رومنیگه، مدیر سابق بایرن مونیخ، معتقد است با پول نمی‌توان قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را خرید و باشگاه بایرن سیاستهای خود را در نقل و انتقالات دنبال خواهد کرد.
 بایرن مونیخ تا پیش از فصل جاری ۱۰ فصل پیاپی قهرمان بوندس‌لیگا بود و در تمام این سال‌ها عملا در بوندس‌لیگا با هیچ رقیب جدی‌ای مواجه نشده بود. این برتری مطلق بایرن به جز عوامل ورزشی به فاکتورهای مالی هم وابسته است.
در بخش اعظم سال‌های ابرقدرتی بایرن در فوتبال آلمان کارل هاینتس رومنیگه و اولی هوینس مدیریت باشگاه را به عهده داشتند. رومنیگه امروز در یک مصاحبه برای اولین بار از سیاست نقل و انتقالاتی بایرن یاد کرده و می‌گوید در باشگاه از این سیاست به عنوان سیاست آهنین نقل و انتقالات یاد می‌شود که یکی از علت‌های اصلی موفقیت‌های مونیخ بوده است.
رومنیگه با اشاره به اینکه بایرن تنها باشگاه ثروتمند آلمان نیست و تیم‌هایی مثل دورتموند و لایپزیش هم در قدرت اقتصادی چیزی کمتر از بایرن ندارند، می‌گوید تفاوت‌های ویژه بایرن مونیخ باعث شده این باشگاه در فوتبال آلمان باشگاهی ویژه باشد. او در مصاحبه امروزش گفت: «این باشگاه‌ها فلسفه متفاوتی دارند. بایرن مونیخ اگر ستاره‌ای مثل بلینگام و انکونکو داشته باشد، او را هرگز نخواهد فروخت.»
رومنیگه در ادامه صحبت‌هایش به باشگاه‌های بزرگ اروپایی مثل منچسترسیتی و پاری‌سن‌ژرمن طعنه زد و گفت لیگ قهرمانان را نمی‌توان با پول خرید و به قهرمانی رسید. او گفت: «هیچ تیمی نمی‌تواند قهرمانی لیگ قهرمانان را با پول بخرد. باشگاه‌هایی مثل منچسترسیتی و پاری‌سن‌ژرمن قدرت اقتصادی به مراتب بیشتری دارند، ولی بایرن مونیخ و رئال مادرید هستند که قهرمان چمپیونزلیگ می‌شوند.»


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید