طرفداری/ پرونده دیگری از فساد مالی و حساب سازی یوونتوس درحال بررسی است.
اخیراً به دلیل پرونده فساد مالی در ثبت سود سرمایه، 15 امتیاز از یوونتوس کم شد اما یک پرونده فساد مالی دیگر همچنان باز است و تحقیقات در این مورد ادامه دارد. این احتمال وجود دارد که به دلیل دستکاری در دستمزدها حداقل 20 امتیاز دیگر از یوونتوس کاسته شود.
همانطور که در طرفداری خواندید؛ یوونتوس به دستکاری ساختار دستمزدهای بازیکنان متهم شده است. ماجرا از این قرار است که در زمان همه‌گیری کرونا، یوونتوس با مشکلات مالی زیادی روبرو شد و گفته شد بازیکنان یووه از دریافت بخشی از دستمزدشان صرف نظر کردند. طبق بیانیه باشگاه یوونتوس، تخفیف دستمزد بازیکنان یوونتوس در فصل 20-2019 به صرفه جویی 90 میلیون یورویی منجر شد. طی روزهای گذشته اتهام جدیدی علیه یوونتوس مطرح شده چون بازیکنان این تیم اصلا تخفیفی نداده‌ اند. یوونتوس طی قراردادهایی محرمانه، دستمزد اصلی بازیکنانش را پرداخت می‌ کرده اما در حساب‌ های مالی خود این مبالغ را ذکر نمی‌ کرده است.
اکنون طبق ادعای کوریره دلو اسپورت؛ در صورت اثبات این تخلف، دادستان های FIGC کسر حداقل 20 امتیاز دیگر را برای یووه درخواست می کنند. دادگاه رسیدگی به این اتهام در ماه مارس یعنی تقریبا یک ماه دیگر برگزار می شود. در صورت به واقعیت پیوستن این ادعا و کسر 20 امتیاز دیگر، خطر سقوط به سری بی به شدت تیم الگری را تهدید خواهد کرد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید