طرفداری/ احتمالا کارلوس کی روش سرمربی بعدی تیم ملی قطر خواهد بود
کارلوس کی روش رسما از هدایت تیم ملی ایران کنار رفت و این امکان وجود دارد که هدایت تیم ملی قطر را برای مسابقات سال آینده جام ملتهای آسیا به میزبانی همین کشور قطر بر عهده بگیرد.
کی روش در دوران مربیگری خود مربی سربزرگی بوده است اما هیچ گاه یک مربی کاملا موفق لقب نگرفته و همیشه حتی در اوج فوتبالش یک مربی 70 درصدی در بهترین حالت برای تیم هایش بوده است!
درست است او مربی تیم های باشگاهی مثل اسپورتینگ لیسبون، مترو استارز امریکا و ناگویای ژاپن بوده و در مقطعی دیگر در تیم های منچستریونایتد و رئال مادرید هم کار کرده اما تیم های ملی تحت هدایت او بیشتر بوده اند. تیم ملی پرتغال در 2 مقطع، تیم ملی امارات، تیم ملی آفریقای جنوبی، تیم ملی مصر، تیم ملی کلمبیا و تیم ملی ایران در 2 مقطع تحت هدایت او کار کرده اند اما این کشورها هیچ گاه در دوران او در قاره های خود موفق نبوده و تنها چند حضور در جام جهانی نصیب شان شده است.
با توجه به ضعف مفرط تیم ملی قطر در جام جهانی، به نظر می رسد این تیم برابر کشورهایی مثل ژاپن، کره جنوبی، استرالیا، عربستان و حتی ایران در دور آینده مسابقات جام ملتهای آسیا شانس چندانی نخواهد داشت، قطر به طرزی معجزه آسا در دوره گذشته جام ملتهای آسیا خوش درخشید و قهرمان شد اما به نظر می رسد تکرار این موفقیت برای آن ها بسیار سخت است.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید