ورزش 3/ شان دایش در اولین بازی خود به عنوان سرمربی جدید اورتون کار بزرگی کرد و موفق شد صدرنشین پر قدرت لیگ برتر، آرسنال، را شکست دهد.
اورتون بعد از مدت‌ها به یاد آورد که پیروزی چه مزه‌ای دارد. شان دایش در اولین بازی خود به عنوان سرمربی تافی‌ها دست به کاری بزرگ زد و دومین شکست فصل آرسنال را به شاگردان میکل آرتتا تحمیل کرد.
میکل آرتتا و تیمش چند هفته‌ای بود که با برتری کامل حریفان خود را از پیش رو بر می‌داشتند و اکثر کارشناسان فوتبال در انگلیس معتقد بودند توپچی‌ها را از همین حالا می‌توان نامزد شماره یک قهرمانی دانست، اما توپچی‌ها می‌دانستند وقتی تیمی مربی‌اش را به دلیل نتایج ضعیف اخراج کرده و مربی جدیدی استخدام می‌کند معمولا در اولین بازی با روحیه‌ای استثنایی وارد زمین می‌شود. همین پدیده بود که امروز برای آرتتا و تیمش به بهای از دست دادن سه امتیاز تمام شد.

ضربه سر جیمز تارکوفسکی روی کرنری که داویت مک‌نیل ارسال کرد باعث شد اورتونی‌ها با شان دایش بیش از پیش به سقوط نکردن و ماندگار شدن در لیگ برتر امیدوار شوند. جالب اینجا است که دایش سابقه هدایت برنلی را دارد و هم تارکوفسکی و هم مک‌نیل در گذشته در برنلی شاگرد او بوده‌اند.


اورتونی که از ماه اکتبر تا امشب در لیگ برتر حتی یک پیروزی به دست نیاورده بود موفق شد آرسنالی را شکست بدهد که در چهارده مسابقه پیاپی در این لیگ شکست نخورده بود. آمادو اونانا و عبدو دوکور که هر دو در جریان بازی برای اورتون درخشان ظاهر شدند وقتی سوت پایان به صدا در آمد در زمین چمن گودیسون پارک زانو زده و خدایشان را شکر کردند تا نشان بدهند این پیروزی برای تافی‌ها چقدر با اهمیت است.
شان دایش فصل گذشته که به عنوان سرمربی برنلی، اورتونِ فرانک لمپارد را شکست داد به خبرنگاران گفت نمی‌داند اورتون پیروزی را یادش رفته یا نه؟ سوالی که امروز دایش در اولین روز حضورش روی نیمکت اورتون پاسخش را گرفت.
اورتون بازی را با یک سازمان دفاعی بسیار منظم آغاز کرد و نیم ساعت طول کشید تا آرسنال بتواند اولین رخنه را در این دفاع ایجاد کند. ساکا موفق شد انکتیا را در حاشیه محوطه جریمه اورتون صاحب توپ کند، اما انکتیا با اینکه با سرعت خود از تارکوفسکی گذشت ولی ضربه آخر را بد زد تا توپش از بالای دروازه بیرون برود. در نیمه اول ساکا دومین موقعیت آرسنال را به دست آورد و سانتر زینچنکو را با یک شوت به سمت دروازه حریف فرستاد که از پیکفورد عبور کرد ولی کودی دروازه تیمش را نجات داد.

لئاندرو تروسار، خرید جدید آرسنال، هم که به عنوان بازیکن تعویضی وارد زمین شد کاری از پیش نبرد و توپچی‌ها در جریان بازی نتوانستند مثل بازی‌های قبلی‌شان نمایشی درخشان و دائما تهدید کننده به نمایش بگذارند.
در لحظات پایانی بازی که آرسنالی‌ها به امید تساوی با همه قوا به سمت دروازه اورتون حمله می‌کردند اولکساندر زینچنکو و نیل موپای در دقیقه 90+5 با هم گلاویز شدند و دیگر بازیکنان آرسنال به سرعت خودشان را به زینچنکو رساندند تا شاهد درگیری بازیکنان دو تیم باشیم. آرسنالی‌ها اگر بخواهند هر زمان که عقب می‌افتند به دلیل استرس بالا با بازیکنان حریف درگیر شوند، در بازی‌های مهم با احتمال بالای محروم شدن مواجه هستند و این می‌تواند در کورس قهرمانی به ضرر آن‌ها باشد. 


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید