ورزش 3/ تریپل سیو دروازه بان ناپولی مقابل رم را می توان از حالا کاندیدای اصلی دریافت جایزه سیو سال دانست.
تیم آ.اس.رم امشب موفق شد با کسب پیروزی دو بر صفر مقابل میهمان خود امپولی، 40 امتیازی شده و موقتا به رده سوم جدول رده بندی سری آ صعود کند. یکی از زیباترین صحنه های این بازی را دروازه بان تیم میهمان خلق کرد.
گولی‌یلمو ویکاریو دو گل از رم دریافت کرد اما 4 سیو خوب هم مقابل این تیم داشت و در پایان نیز امتیاز خوبی از سایت های ارزیابی بازیکنان دریافت کرد. اوج کار او را در دقیقه 66 شاهد بودیم که در عرض چند لحظه سه بار ناجی دروازه تیمش شد.

ویکاریو شوت روی پای بازیکن رم از داخل محوطه جریمه را با دو دست دور کرد و بلافاصله ریباند این توپ را با واکنشی دیگر مهار کرد؛ این پایان کار نبود و مهاجم رم در دهانه دروازه می رفت، ریباندِ ریباند را به گل تبدیل کند که گلر امپولی با حرکتی ماهرانه – چیزی شبیه حرکات واکاشی زوما در کارتون فوتبالیستا – مانع از باز شدن دروازه  شد.
دروازه بان ایتالیایی امپولی در صحنه یاد شده در حالی که تعادل خوبی هم نداشت و امکان مهار توپ با دست هم برایش فراهم نبود، پای چپ خود را مقابل توپی قرار داد که مهاجم رم در یک قدمی خط دروازه قصد داشت با ضربه سر آن را گل کند. تریپل سیو (سه سیو متوالی) گلر امپولی خیلی زود به یکی از سوژه های جذاب کاربران شبکه های اجتماعی تبدیل شد. تصویر این سیو کنار صحنه های کارتون فوتبالیستا، از پرتکرارترین توئیت ها در ستایش حرکت ویکاریو است و به نظر می رسد که باید جایزه سیو سال را برای آن کنار بگذاریم.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید