آخرین خبر/ سرمربی پرسپولیس در پایان بازی مقابل آلومینیوم تهدید کرد که لیگ با با امیدهایش ادامه خواهد داد اما این جمله اظهارنظری از سر عصبانیت بود .
یحیی مثل مورایس و ساپینتو 36 امتیاز دست نخورده دیگر دارد. این درست به اندازه تمام امتیازهایی است که او و تیمش طی 18 بازی گذشته کسب کرده‌اند. طبیعتاً پرسپولیس در صورت کسب تمام این امتیازها قهرمان خواهد شد اما به نظر می‌رسد با 64 یا 66 امتیاز هم می‌شود قهرمان شد. در واقع اگر اینگونه باشد پرسپولیس و گل‌محمدی طی 12 بازی آینده حق ندارند بیش از 6 یا نهایتاً 8 امتیاز از دست بدهند و تقریباً 90 درصد امتیازها را باید جمع کنند. در چنین شرایطی طبیعی است که رویکرد به بازیکنان بی‌تجربه یا رده سنی امید چیزی شبیه به خودکشی خواهد بود و طبیعتاً با انتقادهای بسیاری، از مجموعه خودی یعنی مدیران باشگاه و بازیکنان پرسپولیس گرفته تا هواداران و پیشکسوتان و رسانه‌ها قرار خواهد گرفت.

استفاده از بازیکنان رده امید که شوخی بود و قاعدتاً به واقعیت نمی‌پیوست اما حالا صحبت از تغییراتی در ترکیب پرسپولیس است. معمولاً وقتی پرسپولیس نتیجه نمی‌گیرد یحیی در بازی بعدی حداقل دو، سه تغییر در ترکیب اعمال می‌کند یا حتی ممکن است سیستم تیمش را تغییر دهد. بعد از بازی فولاد که با وجود تمام حواشی ریز و درشتش و توقف‌های پرتعدادش منجر به این شد تا فوتبال 90 دقیقه‌ای، تقریباً به اندازه یک نیمه بازی مفید داشته باشد و به عنوان یک رکورد در تاریخ لیگ برتر ثبت شود، تغییرات یحیی حاکی از عدم رضایت او از شرایط فنی تیمش بود.
با وجود تمام چالش‌های غیر فنی آن مسابقه، واقعیت اینکه پرسپولیس به لحاظ فنی شرایط خوبی در اهواز نداشت و تمام موقعیت‌های قطعی گلش را تازه از دقیقه 90 به بعد خلق کرد. به همین خاطر اعمال تغییرات در بازی مقابل آلومینیوم قطعی به نظر می‌رسید:  بازگشت به بازی با مهاجم و حضور دیاباته و بازگشت کمال کامیابی‌نیا به ترکیب و عقب رفتن وحید امیری تا دفاع چپ .

پرسپولیس اما مقابل آلومینیوم چهره ضعیفی از خود ارائه نداد. سرخ‌ها در آن مسابقه یک نیمه ده نفره بازی کردند اما هم به لحاظ مالکیت و هم چرخش توپ و خلق موقعیت بهتر از حریف بودند و آلومینیوم را تبدیل به یک تیم کاملاً دفاعی کردند که این مسأله با وجود یک بازیکن بیشتر حریف، از سوی هواداران ایرالکو تا حدودی غیرطبیعی به نظر می‌رسید اما از نظر هواداران پرسپولیس حکایت از توان بالای فنی پرسپولیس داشت.
حالا صحبت از اعمال تغییرات حتی در ترکیب اصلی پرسپولیس برای بازی با صنعت نفت آبادان، تیم قعرنشین جدول است اما با در نظر گرفتن شرایط بازی قبلی کمی عجیب به نظر می‌رسد. حتی گفته شده یحیی می‌خواهد چند بازیکن رده سنی امید را به لیست 20 نفره این مسابقه بیاورد که این هم کمی عجیب به نظر می‌رسد. با در نظر گرفتن محرومیت بیرانوند احتمالاً تنها نام تازه‌ای که به لیست این مسابقه خواهد رسید امیررضا رفیعی گلر جوان تیم است که عصر چهارشنبه برای یک روز از گلر سوم به گلر 2 تبدیل خواهد شد وگرنه شاید برای این مسابقه حتی جا برای علیرضا بابایی مدافع راست جوان هم در تیم نباشد.
برای دیدار با صنعت نفت غیر از بیرانوند همه بازیکنان در دسترس هستند. سعید صادقی از مصدومیت برگشته، پریرا تازه به تیم اضافه شده و احتمال حضورش در لیست وجود دارد، سیامک نعمتی هم آماده و تشنه بازگشت و خودنمایی است، عیسی آل‌کثیر و دیاباته از هفته قبل آماده‌ترند و در چنین شرایطی انتخاب 20 بازیکن نهایی برای یحیی حتی با همان نفرات قبلی دشوار خواهد بود.


اعمال تغییرات در ترکیب اصلی نیز در نهایت محدود به بازگرداندن سعید صادقی و استفاده از لئاندرو پریرا آن هم با احتمال 50 درصدی خواهد بود و منتظر رفرم در ارنج و تفکرات یحیی نباشید.
منبع: ایران ورزشی


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید