ورزش 3/ مربی تیم فوتبال گل‌گهر بخش مهمی از صحبت‌هایش در نشست خبری پیش از مصاف با مس کرمان را به هواداران سیرجانی و یک درخواست از آن‌ها اختصاص داد.
مجتبی سرآسیایی مربی تیم فوتبال گل‌گهر سیرجان در کنفرانس خبری پیش از مصاف برابر مس کرمان که روز آینده در سیرجان برگزار خواهد شد، این‌طور حرف‌هایش را با عذرخواهی از هواداران تیم به دلیل باخت هفته گذشته مقابل سپاهان در نقش جهان آغاز کرد: در ابتدای صحبت‌هایم یک معذرت خواهی بابت نتیجه هفته گذشته از تمام هواداران، مردم سیرجان و همین‌طور مردم خوب کرمان دارم. قطعا در ادامه مسیر با درایت آقای قلعه‌نویی این شکست تبدیل به فرصت خواهد شد برای ما. درس بزرگ گرفتیم. 
او سپس ادامه داد: چند روز است که تمرینات سختی را پشت سر گذاشته‌ایم. باید خیلی سریع به بهترین نحو از این موضوع عبور کنیم. روزهای سختی را پشت سر گذاشتیم و بازیکنان به درک خوبی از شرایط رسیده‌اند. تمرینات بسیار بسیار با کیفیتی را پشت سر گذاشته‌ایم. با وجود روزهای سختی که پشت سر گذاشته‌ایم باید بگویم به تیمی که داریم و به فوتبالی که بازی می‌کنیم، افتخار می‌کنیم. فوتبالی فرا استانی است و به جرات می‌توانم همه تیم‌های لیگ برتر، همه هواداران فوتبال ایران غیر از استان کرمان و شهر خوب سیرجان، پیگیر نتایج ما و فوتبال خوب گل‌گهر هستند. افتخار می‌کنیم به تیمی که داریم و قلب بزرگی که بر تیم حاکم است. قطع به یقین با درایت آقای قلعه‌نویی و همت بازیکنان از این شرایط سخت عبور خواهیم کرد.

سرآسیایی بار دیگر به اتفاقات شکست برابر سپاهان پرداخت و گفت: بازی گذشته یک توبیخ فوتبالی واقعی برای ما بود. توبیخ شدیم بابت اینکه در آن مسابقه و دو سه بازی اخیرش از موقعیت‌های خوبی که ایجاد کردیم، استفاده نکردیم. فوتبال یک توبیخ کننده بزرگ است و ما در بازی سپاهان قطع یقین توبیخ شدیم. می‌توانستیم برنده بازی باشیم ولی اشتباهات فردی و موارد دیگر باعث شد این اتفاق رخ ندهد. 
بخش بعدی صحبت‌های سرآسیایی درباره بازی برابر مس کرمان در چارچوب هفته نوزدهم بود و اضافه کرد: درباره بازی مهم این هفته انرژی بسیار زیادی می‌خواهیم. تمرینات خوبی را پشت سر گذاشتیم و محکوم به این هستیم که باید برنده بازی باشیم. این را هم می‌دانیم که تیم مس کرمان تیمی جوان، انرژیک، اگرسیو و دعوایی هست. به زعم ما فوتبالی‌ها تیمی بسیار اکتیو، کوشا و در درگیری‌های تن به تن قابل است. اما باید بگویم که ما تمام تلاش‌مان را خواهیم کرد و همه در مجموعه قائل به این هستیم که این بازی و بازی‌های پیش رو را با حداکثر امتیاز از زمین بیرون بیاییم تا به آرمانی که برای پایان فصل در نظر داریم برسیم.
سرآسیایی سپس با اشاره به هواداران سیرجانی گفت: مسئله دیگر این است که می‌خواهم درباره هواداران خیلی خیلی خوبی که داریم صحبت کنم و نه تماشاچیان. همه می‌دانیم فرق میان این دو هست. 
او سپس دو سه دقیقه وقت خواست تا درباره این موضوع حرف بزند: هر تیمی هدف‌گذاری‌اش در فوتبال ایران این است که در میان بالانشینان جدول رده‌بندی باشد. این موضوع  سه چهار آیتم مهم دارد. ساختار باشگاه، هدف‌گذاری باشگاه، کادر فنی و مربی بزرگ، بازیکنان خوب و قابل از لحاظ تکنیکی و تاکتیکی. خدا را شکر ما یک باشگاه بسیار خوب داریم که مدیریت باشگاه با هدف‌گذاری بزرگ در مسابقات شرکت کرده و نمی‌توانیم منکر بزرگی باشگاه و شرایطی که برای زیرساخت‌ها مهیا شده، شویم. کادر فنی هم که در راس آقای قلعه‌نویی هستند که قطعا بزرگ‌ترین و پرافتخارترین مربی لیگ فوتبال ایران هستند. فکر می‌کنم کوچک‌ترین نفر این کادر از نظر قابلیت و توانایی من باشم و دوستان و همکاران خوبی دارم که قابلیت‌های زیادی دارند.
سرآسیایی در ادامه به بازیکنان پرداخت و اضافه کرد: درباره بازیکنان باید بگویم که بازیکنان بسیار بسیار با کیفیتی داریم. چه از لحاظ تاکتیکی و فنی و چه اینکه انرژی زیادی در هر جلسه تمرینی می‌گذارند. مهم‌تر اینکه یک تیم متحد داریم و با قلب‌شان بازی می‌کنند ولی ضلع تکمیل کننده و اصلی این سه ضلع، اگر بخواهیم به تیم‌هایی که الان نتایج خوبی کسب می‌کنند، بحث هواداران پرشور است. ما قطعا از این هواداران پرشور بهره‌مند هستیم و در بازی با سپاهان هم تعدادی از آن‌ها به ورزشگاه آمدند. دست همه آن‌ها را می‌بوسیم. ما نیاز به این داریم که اگر قرار است به تیم‌های بزرگ ایران نظیر پرسپولیس، سپاهان، تراکتور و فولاد طعنه بزنیم، هواداران را در کنار خودمان داشته باشیم. این انرژی باید کنارمان باشد. عامل محرک بزرگی است که در تمامی شرایط می‌تواند کمک بزرگی برای ما باشد. افتخار می‌کنیم که برای شما زحمت می‌کشیم. همینجا از همه هواداران و مردم خوب سیرجان دعوت می‌کنم که فردا در کنار ما باشید و انرژی خودتان را به استادیوم بیاورید تا یک روز خیلی خوب را در کنار هم بسازیم.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید