ورزش 3/ دو دروازه بان نامدار ایران در قابی به یاد ماندنی تصویری ساخته اند که دوران پرشکوه فوتبال ایران را به یاد می آورد.
یکی از محبوب ترین دروازه بان های تاریخ فوتبال ایران قبل از ظهور ناصر حجازی ، عزیز اصلی بود. دروازه بانی با شهامت که به دلیل بدن ورزیده اش و پرش های بی تکرارش به عزیز فنر معروف بود. 
عزیز اصلی یکی از معروفترین بازیکنان دارایی در کنار جلال طالبی، اکبر افتخاری و منصور پورحیدری بود که راه شاهین و پرسپولیس را انتخاب کرد و به دروازه بان اصلی پرسپولیسی ها مبدل شد. ستاره خوش هیکل آن روزهای فوتبال ایران که در آن سالها  با انتخاب ساموئل خاچکیان کارگردن معروف سینمای ایران در هشت فیلم سینمایی نیز سابقه هنرنمایی دارد اولین فوتبالیستی بود که راه هنر پیشگی را در کنار ورزش دنبال کرد. 

 این عکس در جریان بازی معروف پیشکسوتان فوتبال ایران در بزرگداشت مرحوم فرهنگ بادکوبه خبرنگار ورزشی صداوسیما در سال 1364 ثبت شده است.


اصلی که دروازه بان خوش پرشی بود بعد از روز خوبش در دیدار دوستانه برابر بنفیکا در دیداری دوستانه ، در اواخر مسابقه دچار شکستگی کتف شد تا برای همیشه در حالی که چند سالی دروازه بان اصلی پرسپولیس بود و سابقه 24 بازی ملی را نیز داشت دنیای فوتبال را ترک کند. 
در تصویی زیبا مرحوم اصلی را که در سال 1394 و در سن 78 سالگی در گذشت در کنار ناصر حجازی دیگر دروازه بان محبوب فوتبال ایران دیده می شود که بعد از عزیز اصلی در فوتبال ایران ظهور کرد و جای او را در تیم ملی گرفت و قبل از او دارفانی را در سن 62 سالگی وداع گفت .
دو دروازه بانی که در تیم های بزرگ پایتخت سابقه درخشش دارند و روزهای زیادی از دروازه تیم ملی ایران در برابر رقبا محافظت کردند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید