ورزش 3/ مسابقه‌ای در فوتبال ایران وجود ندارد که عاری از هیجان و حساسیت صد درصدی باشد.
اگرچه ممکن است از نظر برخی از ناظران یا کارشناسانی که شغلی در فوتبال ایران ندارند، رقابت‌های لیگ برتر فاقد آن کیفیت مدنظر و لازم باشد اما در بطن این رقابت‌ها هیجان و حساسیتی غریب نهفته است که تصاویری بدیع را پیش روی خبرنگاران و عکاسان قرار می‌دهد.
این دو عکس، لحظه‌ای از بازی روز گذشته نساجی و پیکان است که مجتبی حسینی، سرمربی پیکان را در حالتی کاملا عصبی و ناراحت نشان می‌دهد و در عین حال، پشت سر او، امیر صادقی‌پناه، مدیر رسانه‌ای پیکان را به نمایش گذاشته که نسبت به تصمیم کمک داور اعتراض می‌کند.
این لحظه مربوط به صحنه‌ای در نیمه اول بازی است که کریم اسلامی در حوالی نقطه اوت، توپی را از پای میلاد شیخ سلیمانی درآورد و آن را به داخل محوطه جریمه فرستاد که می‌توانست یک خطر جدی برای پیکان باشد. این صحنه به عقیده مجتبی حسینی، خطای مهاجم نساجی بود و داور نباید اجازه ادامه کار را به وی می‌داد.

حسینی برای نشان دادن اعتراض خود، بر خلاف همیشه فاصله‌ای طولانی را از نیمکت به سمت کمک داور دوید و تا با این عصبانیت، داور خط را متوجه اشتباهش کند.
جالب اینکه حسینی از آرام‌ترین مربیان فوتبال ایران است و کمتر از او می‌بینیم که چنین خشم در صورتش غلیان کند؛ اما فوتبال ایران است و همان حساسیت‌هایی که گفتیم. حتی اگر بازی بین دو تیم میانه جدولی و در کمرکش یک هفته میانی از رقابت‌های لیگ باشد که کسب یک نتیجه شکست یا پیروزی لزوما سرنوشت هیچ تیمی را تعیین نمی‌کند.

با این حال اوج حساسیت در فوتبال ایران در همه دقایق به صورت نهفته جاری است و تنها تلنگری برای بیرون زدنش لازم دارد؛ تلنگری که می‌تواند یک سوت، یک پرچم و یا یک تصمیم مشکوک باشد. لحظه‌ای مثل این که سیاوش اسداللهیان، عکاس خوش ذوق، آن را برای همیشه ثبت کرده است. لحظه دویدن یک مربی باتجربه آرام و فغان یک مدیررسانه‌ای جوان؛ همه چیزهایی که به فوتبال ایران جان می‌بخشد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید