طرفداری/ حسین عسگری، کارشناس داوری رسانه طرفداری معتقد است گل دوم پرسپولیس به نفت آبادان در شرایط آفساید به ثمر رسیده است
حسین عسگری، داور با تجربه و پیشکسوت خوش نام داوری فوتبال ایران به عنوان کارشناس داوری، رسانه طرفداری را همراهی می کند.
دیدار پرسپولیس و نفت آبادان در چارچوب هفته نوزدهم لیگ برتر با برتری سرخ پوشان به پایان رسید. حسین عسگری به بررسی عملکرد تیم داوری دیدار پرسپولیس و نفت آبادان می پردازد که قضاوت آن را پیام حیدری بر عهده داشت.
حسین عسگری در خصوص گل اول پرسپولیس به نفت آبادان گفت:
در نگاه اول به نظر می رسد شوت سینا اسدبیگی از خط دروازه عبور کرده اما تصاویر آنقدر واضح نیست که بخواهیم با صراحت بگوییم توپ گل شده یا نه. از روی فریز تصویر اینگونه به نظر می رسد که تمام توپ به طور کامل از تمام خط عبور نکرده و وارد دروازه نفت آبادان نشده است. در ادامه دیاباته توپ را با یک ضربه سر وارد دروازه کرد. این صحنه هم مشکلی نداشت و گل اول پرسپولیس به شکلی صحیح به ثمر رسید.
کارشناس داوری رسانه طرفداری در ادامه افزود:
در دقیقه 26 تعادل بازیکن نفت آبادان در محوطه جریمه پرسپولیس بهم خورد اما این صحنه پنالتی نبود. بازیکن پرسپولیس تکل صحیحی زد و داور هم به درستی اعلام پنالتی نکرد.
حسین عسگری در خصوص گل دوم پرسپولیس گفت:
این گل در شرایط آفساید به ثمر رسید. هنگامی که توپ به شیخ دیاباته رسید، او چند سانتی متر جلوتر از بازیکن نفت آبادان بود و در شرایط آفساید گل دوم پرسپولیس را به ثمر رساند. این صحنه بسیار سخت بود البته کمک داور جاگیری مناسبی داشت اما باز هم اعلام آفساید کار سختی بود. اگر VAR وجود داشت می شد تصمیم درست را گرفت. تشخیص این صحنه با چشم غیرمسلح بسیار سخت بود. داوری کار سختی است و تمرکز بالایی می خواهد. کمک داوران ما در چنین صحنه هایی باید دقت خود را بالا ببرند.
کارشناس داوری رسانه طرفداری در مورد عملکرد کلی تیم داوری این دیدار گفت:
پیام حیدری عملکرد خوبی داشت. به بازیکنان نفت آبادان اخطارهای درستی داد ولی در یک صحنه سخت گیری کرد و می توانست به بازیکن خاطی کارت زرد نشان ندهد. این دیدار برخوردهای زیادی در محوطه جریمه نداشت و کار پیام حیدری برای قضاوت این دیدار ساده بود. ایلدروم کمک داور با تجربه ای است اما باید دقت خود را بیشتر کند. کمک داوران در این دیدار نقش کلیدی داشتند و در چند صحنه مرتکب اشتباه شدند اما حیدری عملکرد خوبی داشت و بازی را به خوبی کنترل می کرد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید