ایسنا/ بازیکن پیشین تیم‌ملی فوتبال ایران می‌گوید بلاژویچ ارتباط صمیمی با ملی‌پوشان ایران داشت.
میرسلاو بلاژویچ، سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران روز چهارشنبه، یک روز قبل از جشن تولد ۸۸ سالگی خود بعد از مدت‌ها رنج بردن از بیماری سرطان، درگذشت. او در رقابت‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۰۲ هدایت تیم ملی ایران را بر عهده داشت ولی نتوانست با این تیم راهی رقابت‌ها به میزبانی مشترک کره جنوبی و ژاپن شود اما او از محبوب‌ترین مربیان تاریخ فوتبال ایران است که بازیکنان بسیاری را به فوتبال ایران معرفی کرد.
جواد کاظمیان درباره درگذشت میروسلاو بلاژویچ اظهار کرد: در دوره بلاژویچ تیم ملی بزرگسالان با تیم ملی جوانان یک بازی تداروکاتی انجام داد و در آن بازی بلاژویچ من را دید و بعد به اردوی تیم ملی بزرگسالان دعوت کرد. وقتی با تیم ملی جوانان به جام‌جهانی رفتیم و برگشتیم، بلاژویچ از من خواست که به تیم ملی بزرگسالان اضافه بشوم.
هنوز گریه‌ بلاژویچ جلوی چشمم است
وی افزود: خاطرات زیادی از بلاژویچ دارم که یکی از آنها شکست سه بر یک برابر بحرین بود و برابر ایرلند هم بازی رفت را باختیم و بعد با وجود پیروزی در بازی برگشت، از صعود باز ماندیم. هنوز تصویر بلاژویچ جلوی چشمانم است که بعد از شکست برابر بحرین گریه می‌کرد. او رابطه بسیار خوبی با بازیکنان داشت و یکی از مربیان قابل احترام من بود و وقتی خبر فوت او را شنیدم واقعا ناراحت شدم. من بخشی از فوتبالم را مدیون بلاژویچ هستم.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید