ایسنا/ تیم‌ملی فوتبال ایران و روسیه دوازده سال قبل در امارات دیدار دوستانه‌ای را برگزار کردند که ایران با هدایت منصوریان با یک گل توانستند به پیروزی برسند.
یکی از دیدارهای خاطره‌انگیز چند دهه اخیر، بازی تیم ملی فوتبال ایران و روسیه در ابوظبی است که ۲۰ بهمن سال ۸۹ به میدان رفتند و هدایت تیم ملی را علیرضا منصوریان برعهده داشت.
این دیدار بعد از جام ملت‌های فوتبال آسیا برگزار شد که ایران با حذف شدن در مرحله یک چهارم نهایی مقابل کره‌جنوبی به خانه برگشت و افشین قطبی هم به پایان قراردادش با ایران رسیده بود و راهی کشور چین شد.
در همین دوران که مسئولان فدراسیون فوتبال در حال رایزنی با کارلوس کی‌روش در تهران بودند، کاروان ایران برای انجام یک بازی دوستانه راهی امارات شد.
این بازی کاملا تصادفی و با درخواست طرف روسی که به علت سرمای هوای روسیه، مسابقات باشگاهی این کشور تعطیل بود، در امارات هماهنگ شد.
با توجه به این که تیم ملی سرمربی نشد، مسئولان فدراسیون از علیرضا منصوریان، سرمربی تیم ملی امید برای هدایت تیم ملی در این دیدار استفاده کردند.
در نتیجه تیم ملی بدون حضور بازیکنان لژیونر خود راهی امارات شد و در برابر روسیه، تیم دوازدهم رنکینگ قرار گرفت و توانست این تیم را با گل محمدرضا خلعتبری در دقیقه ۹۰ مسابقه شکست دهد.
این پیروزی برای ایرانی‌ها اهمیت بسیاری داشت و خلعتبری از شدت شادی، پیراهن خود را هم از تنش در آورد که امری غیرمعمول در یک بازی دوستانه محسوب می‌شود.
برای ایران سید مهدی رحمتی، خسرو حیدری، هادی عقیلی، سید جلال حسینی، احسان حاج صفی، آندرانیک تیموریان، قاسم حدادی‌فر، محمد نوری، محمدرضا خلعتبری، آرش افشین و محمد غلامی به میدان رفتند. هادی نوروزی، غلامرضا رضایی، ایمان مبعلی تعویضی‌های ایران بودند.
کارلوس کی‌روش، نامزد هدایت تیم ملی ایران هم که دو روز قبل از مسابقه در تهران بود، برای تماشای عملکرد تیم ملی ایران راهی امارات شد و از ورزشگاه بن‌زاید این دیدار را از نزدیک تماشا کرد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید