تسنیم/ درحالیکه حضور در دو جام بین‌المللی یاشاردوغو و وهبی‌امره ترکیه در برنامه تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی ایران بود، باید دید بعد از زلزله ویرانگر اخیر، این مسابقات برگزار خواهد شد یا خیر؟
بعد از حضور دو تیم کشتی آزاد و فرنگی ایران با 6 و 18 کشتی‌گیر در مسابقات زاگرب به عنوان اولین تورنمنت رنکینگ‌دار اتحادیه جهانی، هر دو تیم ایران در دومین مسابقه رنکینگ‌دار که 4 تا 7 اسفند در مصر برگزار می‌شود نیز نماینده خواهند داشت.
علاوه بر آن، طبق روال هر سال قرار بود که تیم‌های منتخب کشتی آزاد و فرنگی ایران با نظر پژمان درستکار و حسن رنگرز در رقابت‌های بین‌المللی ترکیه که تحت عنوان یاشاردوغو در رشته آزاد و وهبی امره در فرنگی برگزار می‌شود، شرکت کنند اما زلزله شدیدی که طی روزهای گذشته جنوب ترکیه و بخشی از سوریه را لرزانده و خسارات مالی و جانی بسیاری داشته، برگزاری این رقابت‌ها را با ابهاماتی مواجه خواهد کرد.
وسعت ویرانی‌ها و آسیب انسانی این زلزله در ترکیه به حدی بوده که این کشور خواستار کمک‌های بین‌المللی شده است.
در این شرایط باید دید برگزاری دو جام بین‌المللی در ماه آینده در اولویت ترکیه خواهد بود یا نه، که اگر برگزاری دو جام یاشاردوغو و وهبی‌امره منتفی شود، کادرفنی تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی ایران هم می‌بایست تغییراتی در برنامه‌های فنی و اعزام‌های خود ایجاد کنند.
تیم‌های ایران خود را برای شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا در فروردین ماه 1402 آماده می‌کنند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید