ورزش 3/ بارسلونا رقیب مستقیم خودش در کورس قهرمانی لالیگا را شکست داد و حالا هموارترین مسیر ممکن را برای بالا بردن جام رو به روی خودش می بیند. 
بارسلونا مقابل مهمانش رئال مادرید به یک پیروزی مهم رسید. 
در جریان ال کلاسیکوی برگشت لالیگا که قرار شد میان دو ال کلاسیکوی نیمه نهایی کوپا دل ری برگزار شود، بارسلونا برای افزایش اختلاف امتیاز در صدر جدول و رئال مادرید برای کاهش اختلاف امتیاز با صدر در نیوکمپ مقابل هم قرار گرفتند. 
نیمه اول این بازی با حملات بارسلونا شروع شد اما برخلاف جریان بازی، رئال مادرید گل زودهنگام را به ثمر رساند؛ سانتر ارسالی وینیسیوس در میانه راه به سر رونالد آرائوخو برخورد کرد و توپ پس از تغییر مسیری عجیب، وارد دروازه تراشتگن شد. بارسا در ادامه کار همچنان به حملات خودش ادامه داد اما مانعی به نام تیبو کورتوا دائما جلوی گلزنی شاگردان ژاوی را می گرفت. میزبان دست از تلاش کردن نکشید و در نهایت بازنده به رختکن نرفت. طی یک حمله همه جانبه و چند بار برخورد توپ به بازیکنان، سرجی روبرتو در شلوغی محوطه جریمه شوت زد و توپ وارد دروازه کورتوا شد. 
در نیمه دوم بازی کمی متعادل تر دنبال شد؛ رئال مادرید هر زمان اراده می کرد میانه زمین را از بلوگرانا می گرفت اما برنامه این توپ در زمان داشتن مالکیت مشخص نبود و جدی ترین موقعیت های تیم آنچلوتی همان هایی بودند که روی ضدحمله به دست آمدند. طی دقایق پایانی بازی کارلو آنچلوتی و ژاوی تصمیم گرفتند تعویض های خودشان را انجام دهند؛ یکی آسنسیو را به زمین فرستاد و دیگری با فرانک کسیه شانس خودش را محک زد. ابتدا به نظر می رسید که تعویض طلایی به کارلو آنچلوتی تعلق دارد چون آسنسیو دروازه تراشتگن را باز کرد و نیوکمپ را برای چند ثانیه در سکوت فرو برد؛ با این حال VAR نشان داد که این گل در موقعیت آفساید به ثمر رسیده و حدود 10 دقیقه بعد نوبت به فرانک کسیه رسید. روی حمله ای که لواندوفسکی و بالده پایه گذاری کردند، فرانک کسیه شوت خودش را روانه دروازه کورتوا کرد و این بار آنسو فاتی جلوی او را نگرفت؛ گل برتری به ثمر رسید و نیوکمپ یک صدا سرود قهرمانی سر داد. 
بارسلونا با این پیروزی اختلاف خودش با رئال مادرید را به 12 امتیاز افزایش داد و حالا با خیالی آسوده به سمت قهرمانی حرکت می کند. رئال مادرید شانس این را داشت تا با پیروزی در این مسابقه کورس قهرمانی لالیگا را داغ نگه دارد اما موفق به انجام این کار نشد و حالا جام را بسیار دور از دسترس می بیند. 

اطلاعات بازی بارسلونا و رئال مادرید
تاریخ برگزاری: یکشنبه، 28 اسفند 1401 (19 مارس 2023)
مکان برگزاری: استادیوم نیوکمپ، بارسلونا
هفته برگزاری: هفته 26 لالیگا، فصل 23-2022
گلزنان: سرجی روبرتو (45) و فرانک کسیه (1+90) برای بارسلونا | رونالد آرائوخو (9«گل به خودی») برای رئال مادرید 


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید