ورزش 3/  خسوس گایِگو، کارشناس اسپانیایی، تصمیم VAR برای رد شدن گل مارکو آسنسیو را زیر سوال برد و خط‌کشی آفساید را نیز به تمسخر گرفت.

81 دقیقه از ال‌کلاسیکو گذشته بود و بازی 1-1 دنبال می‌شد که رئال مادرید به گل رسید. روی پاس دنی کارواخال و بغل پای آرام مارکو آسنسیو که دقایقی قبل وارد زمین شده بود، رئال توانست گل دوم را بزند و پیش بیفتد. رئالی‌ها با تمام وجود نیز این گل را جشن گرفتند اما دقایقی بعد این گل توسط VAR مردود اعلام شد. آسنسیو در لحظه ارسال پاس از مدافع بارسا کمی جلوتر بود تا در اوج بدشانسی گل مردود اعلام شود.

در پایان بازی کارلو آنچلوتی به صراحت گفت که صحنه مشکوک بود و نمی‌توان با اطمینان گفت که آسنسیو در آفساید قرار داشت. او به جام جهانی 2022 اشاره کرد که با تکنولوژی جدید، با اطمینان 100 درصدی آفساید مشخص بود ولی با سیستم کنونی VAR نمی‌توان قاطعانه آفساید را تشخیص داد. 

خسوس گایِگو که ال‌کلاسیکو را برای کادنا سر کارشناسی می‌کرد نیز با آنچلوتی موافق بود. او در اظهارنظری جالب گفت: «این گل هرگز نباید مردود اعلام می‌شد. آسنسیو چقدر جلوتر بود، 100 میلیمتر؟ به خط‌کشی آفساید VAR نگاه کنید، انگار یک بچه آن را کشیده بود. اگر VAR نبود، حتی یک نفر نیز به گل آسنسیو اعتراض نمی‌کرد.»


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید