ورزش 3/ انریکز نگریرا در آنالیز داوری خود از قضاوت کلوس گومز در ال‌کلاسیکوی دسامبر 2016 به اشتباهات فاحش او علیه رئال اشاره کرده بود.

نشریه مارکا به اسنادی دست یافته که نشان می دهد انریکز نگریرا، نایب رئیس سابق کمیته داوران فوتبال اسپانیا، و فرزندش که او نیز در کمیته داوران مشغول فعالیت بود، گزارش و تحلیل‌‎های داوری بسیار دقیق و با جزئیات کامل از تمامی بازی های بارسلونا را برای باشگاه ارسال می کردند.
یکی از این گزارش ها مربوط به ال‌کلاسیکوی 3 دسامبر 2016 بود که در نوکمپ برگزار شد و با تساوی 1-1 خاتمه یافت. در آن بازی بارسلونا تا دقایق پایانی با یک گل پیش بود ولی سرخیو راموس موفق شد با ضربه سر گل تساوی را در دقیقه 90 بزند و بازی مساوی به پایان رسید.
داور بازی کلوس گومز بود و نگریرا در گزارش داوری به او نمره منفی داده بود. گزارش نگریرا سه بخش را شامل می شد. شرح اتفاق، تصمیم داور و درست یا غلط بودن آن. تصمیم درست با علامت مثبت و تصمیم اشتباه با نمره منفی نمایش داده می شد و در آنالیز داوری گومس، علامت منفی زیادی به چشم می خورد.
جالب اینکه نگریرا در گزارش خود قید کرده بود که گومس سه تصمیم اشتباه به سود بارسا داشت و برای رئال دو پنالتی اعلان نکرد. یکی روی لوکاس واسکز و دومی روی کریستیانو رونالدو. نگریرا نوشته بود که خاویر ماسکرانو روی لوکاس و نیز رونالدو دو خطای آشکار داشت ولی داور اعلام پنالتی نکرد.  او تاکید کرده بود که داور یک اشتباه هم به ضرر بارسا داشت و در واقع یک پنالتی برای این تیم نگرفت.
از نظر نگریرا گل لوئیس سوارز به رئال باید به دلیل آفساید مردود اعلام می شد. او همچنین معتقد بود برخورد توپ به دست دنی کارواخال در درون محوطه جریمه رئال هم پنالتی بود. از نظر او داور چهار اشتباه فاحش داشت که در سه مورد بارسا سود کرد و در یکی رئال مادرید.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید