فارس/تیم ملی واترپلو ایران در حساس‌ترین بازی خود از مرحله مقدماتی رقابت‌های قهرمانی آسیا 2023 به مصاف قزاقستان رفت و برای دومین بار در یک سال گذشته این تیم را شکست داد.
 تیم ملی واترپلو ایران امروز (پنجشنبه) در دومین و حساس ترین بازی از مرحله مقدماتی رقابت‌های واترپلو قهرمانی آسیا (انتخابی لیگ جهانی) به مصاف تیم قدرتمند قزاقستان رفت.
ملی پوشان ایران در این دیدار نمایش پایاپایی با حریف قدرتمند خود داشتند و در نهایت دو تیم در پایان چهار وقت قانونی بازی در امتیاز 10 به تساوی رسیدند. طبق آئین نامه این مسابقات باید بازی برنده می‌داشت و بر همین اساس ضربات پنالتی تعیین کننده پیروز این بازی شد.
نمایش خوب بازیکنان ایران در ضربات پنالتی نیز ادامه داشت تا شیر مردان واترپلو ایران بار دیگر در یکسال اخیر قدرت برتر قاره آسیا را  شکست دهند. شاگردان دانیال خاکبان در ضربات پنالتی موفق شدند با اختلاف یک گل 5 بر 4 قزاقستان را از پیش رو برداند و در مجموع با نتیجه 15 بر 14 امتیاز کامل این بازی را به نام خود ثبت کنند.
پیش از این دیدار ابتدا هنگ کنگ 15 بر 14 فیلیپین را شکست داده و در دومین بازی چین با نتیجه 23 بر 8 مقابل ازبکستان به پیروزی رسیده بود.
طبق برنامه مسابقات تیم ملی ایران در آخرین بازی مرحله مقدماتی فردا (جمعه) ساعت 12:00 به وقت تهران برابر فیلیپین به آب خواهد زد.

رقابت‌های واترپلو قهرمانی آسیا  (22 تا 28 مارچ 2023) دوم الی هشتم فروردین 1402 به میزبانی سنگاپور برگزار می‌شود که سه تیم برتر این مسابقات جواز حضور در لیگ جهانی واترپلو را کسب می‌کنند.
گروه‌بندی مسابقات واترپلو قهرمانی آسیا – سنگاپور ( 22 تا 28 مارچ 2023)
گروه A: چین، ازبکستان، سنگاپور، تایلند 
گروه B: قزاقستان، ایران، هنگ کنگ ، فیلیپین
نتایج روز دوم پنجشنبه سوم فروردین 1402 به شرح زیر است:
هنگ کنگ 15 – 14 فیلیپین
ازبکستان 8 – 23 چین
ایران 15 – 14 قزاقستان
سنگاپور – تایلند – ساعت 15:00


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید