ورزش 3/ این یک اتفاق غافلگیرکننده بود اما بایرن مونیخ و یولیان ناگلزمان دیگر به راه خود با یکدیگر ادامه نخواهند داد چرا که باشگاه آلمانی دیروز رسماً قطع همکاری خود با این سرمربی جوان را اعلام کرد. همچنین براساس گزارش رسانه‌های آلمانی به زودی توماس توخل به عنوان سرمربی جدید باواریایی‌ها انتخاب خواهد شد.
توخل در بایرن به دنیا آمده و می تواند امیدوار به موفقیت های زیادی در این تیم باشد. این سرمربی 49 ساله اهل کرومباخ در باواریا سوابیا است. توخل پس از پایان فصل 99-1998 به عنوان مدافع در اولم، برای اولین پست مربیگری خود به اشتوتگارت رفت.
پس از حضور در آگزبورگ توخل در سال 2008 کار خود را در ماینتس آغاز کرد و در ابتدا سرمربی زیر 19 سال باشگاه بود. وقتی توخل در سال 2009 به تیم اصلی رفت، به او اجازه داده شد اولین بازی های بوندسلیگایی خود را از روی نیمکت مربیگری تماشا کند. با توجه به داده های اتحادیه فوتبال آلمان DFB، با 170 بازی بوندسلیگا ماینتس طولانی‌ترین دوران مربیگری توماس توخل در یک تیم را به خود اختصاص داده است.


 
در جولای 2015، این سرمربی 49 ساله به دورتموند رفت. او سپس بزرگترین پیروزی خود را با دورتموند جشن گرفت؛ قهرمانی در جام حذفی آلمان. پس از اولین موفقیت بزرگ بظه عنوان مربی، توخل سپس به فرانسه رفت. او در مجموع 103 بازی با پاری سن ژرمن انجام داد. همانطور که داده های DFB نشان می‌دهد او و تیمش در 77 بازی پیروز شدند. 
در فرانسه، توخل و تیمش یکی پس از دیگری فاتح جام ها شدند. توخل در فصل های 19-2018 و 20-2019 دو بار پیاپی قهرمان فرانسه شد. همچنین در فصل 20-2019 او و تیمش جام حذفی فرانسه را فتح کردند.

در آغاز سال 2021، توخل سپس به لیگ برتر و چلسی رفت. توخل تا سپتامبر 2022 هدایت آبی ها را بر عهده داشت. آنها به همراه تیم لندنی قهرمان سوپرکاپ یوفا در فصل 22-2021 شدند و عنوان قهرمانی جام باشگاه های جهان را در دست داشتند. او در فصل 22-2021 به دلیل دستاوردهای مربیگری خود به عنوان بهترین مربی سال جهان شناخته شد. در همان فصل او و تیمش قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شدند؛ بدون شک بزرگترین جام توخل. به همین دلیل او تا به امروز مورد علاقه هواداران چلسی است. بسیاری از آنها نمی توانستند اخراج او را باور کنند و همچنان ترجیح می دهند او را در استمفوردبریج ببینند تا گراهام پاتر، سرمربی فعلی.
به طور کلی، توخل در دوران مربیگری خود، 503 بازی داشته که تیم او در 283 بازی پیروز شده است. این مسابقات 100 بار با تساوی به پایان رسیده و توخل 120 بار با شکست روبرو شده است.
 
توخل نه تنها در زندگی حرفه ای خود به ورزش علاقه‌مند است، بلکه اخیراً در مسابقات آزاد استرالیا در ملبورن دیده شد. همچنین او پدر دو دختر کیم و اما است. طبق گزارش رسانه ها، سیسی و توماس توخل در سال 2022 پس از 13 سال زندگی مشترک از هم جدا شدند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید