ورزش 3/استرالیا موفق شد در سیدنی و استادیوم کامبانک با سه گل اکوادور را شکست دهد.
 استرالیا در فیفادی ماه مارس دو بازی تدارکاتی با اکوادور در شهر سیدنی و ملبورن برنامه‌ریزی کرده بود و موفق شد در دیدار نخست با نتیجه 3-1 حریف را شکست دهد. شاگردان گراهام آرنولد در دقیقه 12 این بازی روی یک ارسال و ضربه جکسون اروین به گل رسیدند. در این صحنه میشل دوک به خوبی پاس آخر را با اروین داد و در حالی که صحنه مشکوک به آفساید بود، وی ای آر گل را پذیرفت تا بازی 1-0 شود.
دقایقی بعد استرالیا می‌توانست گل دوم را هم بزند اما سیو دروازه‌بان اکوادور باعث شد تا این تیم در بازی باقی بماند. دقایقی بعد و روی یک ارسال دیگر ادواردو تورس، این بار برای اکوادور توانست گلزنی کند و بازی را به تساوی بکشد. در حالی که اکوادور بعد از نتیجه تساوی شرایط بهتری داشت اما یک اشتباه در خط دفاعی، موقعیت مسلم گلزنی را تقدیم ساکروس‌ها کرد.
اشتباه در خط دفاعی، آور مابیل را در موقعیت تک به تک قرار داد و این بازیکن با ضربه از زاویه بسته توپ را به زیر طاق دروازه اکوادور فرستاد تا مویسس رامیرس، گلر اکوادور برای دومین بار در نیمه اول مغلوب شود. نیمه نخست با نتیجه 2-1 به پایان رسید
استرالیا تا حد زیادی در نیمه دوم کنترل را در اختیار داشت و حملات هجومی امیدوارکننده‌ای را بدون گلزنی نشان داد. در دقیقه 78 تغییرات بیشتری اعمال شد و آرنولد دو وینگر خود، گودوین و مابیل  را بیرون کشید.
تعویض دوم به سرعت تاثیر گذاشت و گرنگ کول 18 ساله موفق شد در دقیقه 84 گل سوم استرالیا را هم به ثمر برساند و پیروزی را قطعی کند.

به این ترتیب استرالیا در اولین بازی فیفادی موفق شد بردی پرگل را برابر نماینده آمریکای جنوبی ثبت کند و آمادگی خود را برای دومین قهرمانی آسیا نشان دهد


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید