ورزش 3/ باشگاه بایرن مونیخ رسما اعلام کرد که به همکاری خود با یولیان ناگلزمان پایان داده و با توماس توخل قراردادی تا سال 2025 امضا کرده است.
شب گذشته رسانه های آلمانی خبر از برکناری یولیان ناگلزمان داد. کمتر کسی انتظار برکناری مربی ای را داشت که توانسته بود فصل قبل بایرن را قهرمان بوندسلیگا کند و در فصل جاری حداقل در لیگ قهرمانان فوق العاده کار کرده بود. بایرن که برای جذب ناگلزمان 25 میلیون یورو به لایپزیش پرداخت کرده بود، ممکن است به خاطر برکناری او تا 30 میلیون یورو غرامت بدهد.


 رقم فسخ قرارداد ناگلزمان در پایان دومین سال قرارداد او فعال می شد اما او قبل از این تاریخ برکنار شد.  ناگلزمان در مدت زمان حضور در بایرن و طی 84 مسابقه، موفق به کسب 60 پیروزی شد و میانگین 2.31 امتیاز را کسب کرد. آماری استثنایی که حتی این مسئله نیز باعث نشد تا مدیران بایرن با همکاری با او ادامه دهند. بایرن با ناگلزمان توانست در هر هشت دیدار خود در این فصل از رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا به پیروزی برسد و در دو بازی رفت و برگشت از سد پاری سن ژرمن گذشت. 


فابریتزیو رومانو، خبرنگار نقل و انتقالاتی مشهور دنیای فوتبال، در خبر اختصاصی خود توماس توخل را اصلی‌ترین گزینه جانشینی ناگلزمان دانسته بود. او حتی گزارش داده که حضور توخل در آلیانز آرنا قطعی شده و قرارداد او به زودی نهایی می‌شود.
در نهایت این خبر دقایقی پیش تایید شد و بایرن ضمن اعلام رسمی برکناری ناگلزمان، اعلام کرد که توماس توخل با قراردادی 2.5 ساله هدایت بایرن را پذیرفته است.


توخل سابقه هدایت تیم های ماینتس، دورتموند، پی اس جی و چلسی را دارد و از زمان اخراجش از چلسی در ماه های آغازین فصل جاری بدون تیم بود. توخل در سال 2021 توانست چلسی را قهرمانی چمپیونزلیگ کند. او پی اس جی را نیز در سال 2020 به فینال این رقابت ها رساند ولی با شکست از بایرن به رتبه دوم قناعت کردند. در هفته های اخیر از او به عنوان یکی از گزینه های جانشینی کارلو آنچلوتی در رئال نیز نام برده شده بود. توخل روز دوشنبه اولین جلسه تمرینی خود را در تیم جدیدش برگزار خواهد کرد.

اولیور کان، مدیر اجرایی بایرن مونیخ، در مورد برکناری ناگلزمان گفت: «وقتی در تابستان 2021 یولیان ناگلزمان را برای بایرن به خدمت گرفتیم، متقاعد شده بودیم که با او به صورت طولانی مدت کار خواهیم کرد  و این هدف همه ما بود. یولیان به بایرن آمد تا زیبا و جذاب بازی کنیم و جام های مختلف را ببریم؛ اما اکنون متوجه شده ایم که کیفیت تیم ما با وجود قهرمانی در لیگ سال گذشته، کمتر و کمتر شده است. بعد از جام جهانی ما دیگر تیم سابق نبودیم. نوسانات شدید در نتیجه‌گیری و عملکرد، اهداف ما را در این فصل و همچنین فراتر از این فصل به خطر انداخت. به همین دلیل ما واکنش نشان دادیم. شخصا و از طرف باشگاه بایرن مونیخ، می‌خواهم از یولیان و تیم مربی‌اش تشکر کنم و برای همه آرزوی موفق داشته باشم.»


حسن صالح حمیدزیچ، مدیر ورزشی بایرن نیز گفت: « این سخت ترین تصمیم در دوران مدیریت ورزشی من در بایرن بود. من از روز اول با یولیان رابطه ای قابل اعتماد و دوستانه داشتم. من از جدایی یولیان متاسفم؛ اما پس از آنالیز کامل در مورد پیشرفت ورزشی تیم، به خصوص از ماه ژانویه به بعد و با تجربه به نیم فصل دوم فصل قبل، اکنون تصمیم به قطع همکاری با یولیان گرفتیم. از یولیان به خاطر کارهایی که برای بایرن انجام داد، بسیار سپاسگزارم و برای او بهترین ها را آرزو می کنم.»


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید