ورزش 3/خاویر نگریرا نایب رئیس سابق کمیته داوران فوتبال اسپانیا، بین سال های 2015 تا 2018 علاوه بر آنالیز داوری بازی های بارسا، اطلاعات دقیق و کاملی از شیوه داوری داوران فوتبال اسپانیا را نیز به بارسلونا ارسال می کرد.
در مدارک و اسنادی که مارکا به آنها دست یافته، مشخص شده است که او در چند مورد به بارسلونا در مورد برخی داوران و رفتارهایشان درون زمین هشدار داده بود.
*پرهیز نیمار از فریب دادن لاهوز، ایگلسیاس ویانوئوا و فرناندز بوربالان
قبل از یکی از بازی های بارسا که داوری‌اش برعهده ایگلسیاس ویانوئوا بود، خاویر نگریرا در گزارش خود برای بارسا نوشته بود:«اگر بازیکنی هنگام سرنگون شدن اغراق کند، این داور به راحتی از کارت زرد استفاده می کند. او مشخصا نام نیمار را بزرگ نوشته بود. در مورد داوری متئو لاهوز هم هشدار داده شده بود که او روی رفتارهای مسی و نیمار در زمین حساس است.  نیمار باید مراقب فرناندز بوربالان هم باشد و این داور رفتارهای اغراق آمیز و فریبکاری بازیکن را نمی بخشد.
*هشدار به آلبا و بوسکتس
در بازی های اخیر آلبا و بوسکتس بیش از اندازه به تصمیمات داوران اعتراض کرده و بعضا کارت هم گرفته اند. آنها باید مراقب مونوئرا مونترو باشند که بسیار حساس است و اگر اعتراضات زیاد شود، به سرعت کارت نشان می دهد. آلبا و بوسکتس سعی کنند در زمین آرام‌تر باشند و کمتر با داور بحث کنند.

*چندین هشدار جدی به سوارز
بیشترین هشدار خاویر به لوئیس سوارز بود:«سوارز اگر اغراق کند و یا از داور بخواهد به بازیکن خطاکار کارت نشان دهد، ویکاندی گاریدو هرگز کارت نشان نخواهد داد. گاریدو داوری است که فریبکاری بازیکن را نمی بخشد. او وقتی برای بارسا داوری می کند، یاد آن بازی می افتد که به اشتباه روی مسی اعلام پنالتی کرد و همیشه این در ذهن او است. او روی سوارز نیز توجه ویژه ای دارد.»
به سوارز در مورد سانچس مارتینز نیز هشدار داده شده بود که در دیدارهایی که او داور بارسلوناست، باید رفتاری مثال‌زدنی در زمین داشه باشد چون مارتینز مترصد کارت نشان دادن به او است.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید