ورزش 3/ مدیر استعدادیابی وقت لورکوزن از چگونگی جذب ازمون به عنوان یک خاطره ویژه یاد می‌کند.
 
 پروسه انتقال سردار آزمون به بایر لورکوزن علاوه بر جذابیت‌های گسترده برای فوتبال‌دوستان ایرانی و هواداران لورکوزن، هماهنگ‌کننده ورزشی این باشگاه را هم تا حدودی شگفت‌زده کرده بود.

تیم استیدتن، استعدادیاب وقت بایر لورکوزن که از سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۲ این مسئولیت را بر عهده داشت و تا اوایل اسفند نیز به عنوان هماهنگ‌کننده ورزشی در این باشگاه شاغل بود، در گفتگویی با دیچ‌اشتیوب آلمان به اتفاقات جالب دوران کاری‌اش در لورکوزن و وردربرمن پرداخته است.

بخش جالب گفتگوی این فوتبالیست سابق آلمانی که در کشورش به خاطر توانایی بالا در شناخت و جذب استعدادهای ویژه به عنوان غواص مروارید شناخته می‌شود،  به صحبت‌های او در مورد انتقال‌های جذاب برای لورکوزن و وردربرمن برمی‌گردد که او با اشتیاق از نحوه جذب سردار آزمون می‌گوید: "او خیلی بدقلق بود. من همیشه می خواستم او را به وردربرمن بیاورم، اما او خیلی گران بود اما در نهایت با بایر به توافق رسید. برای این کار مجبور شدم نیمی از اروپا را سفر کنم تا مالک زنیت سن پترزبورگ را در قایق تفریحی خود ملاقات کنم.  این خیلی خاص بود و البته، متأسفانه داستان باید در همین‌جا ختم شد (می‌خندد)."


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید