طرفداری/ پرسپولیس در بین سه تیم مدعی قهرمانی تا پایان لیگ کمتر از استقلال و سپاهان از حریفان خود میزبانی خواهد کرد
پرسپولیس تا پایان لیگ 22 تنها سه بار در خانه از حریفان خود میزبانی می کند.
به گزارش طرفداری، سه مدعی اصلی و کلاسیک فوتبال ایران همچنان درحال آماده سازی خود برای آغاز رقابت های لیگ هستند. تیم هایی که خوب می دانند با از دست دادن حتی یک امتیاز قائله قهرمانی را به دیگر حریفان خواهند باخت و سرمربیانی که با لغزشی کوچک برای همیشه جایگاهشان را از دست خواهند داد. از خارجی هایی که برای اولین بار در فوتبال ایران حضور داشته اند تا یحیی گل محمدی که تا دیروز مدعی بود نیازی به جام های فلزی ندارد.
ساپینتو و مورایس اگرچه در فوتبال تهی از دانش و علم روز باشگاهی ما، تا به فوتبال ایران آشنایی پیدا کنند، از پرسپولیس عقب افتادند اما در نیم فصل دوم به خوبی کار را در دست گرفتند و نه تنها فاصله های 5 و 8 امتیازی را پُر کردند، بلکه پرسپولیس و یحیی را نیز پشت سر گذاشتند و چنان نتیجه گرفته اند که حالا هوادارانشان فقط قهرمانی می خواهند و کسب هر نتیجه ای جز قهرمانی به معنای پایان کار آن ها در تیم هایشان خواهد بود.
همان طور که یحیی هم خوب می داند حتی کسب عنوان نایب قهرمانی نیز برای او یک شکست بزرگ تلقی می شود و با توجه به این که همین حالا هم دیگر جایگاه سابقش را بین سکوها ندارد، هر عنوانی به جز قهرمانی او را به درهای خروجی باشگاه راهنمایی خواهد کرد حتی با وجود معتمدان رسانه ای و حامیان قسم خورده اش که تحت هر شرایطی از او حمایت می کنند، او مدتهاست بابت نوع و شیوه بازی تیمش و نتایجی که کسب کرده، در فضای حقیقی و مجازی با بدترین نقدها مواجه شده و دیگر بهانه هایی تکراری همچون مسائل مالی و زمین تمرین و حتی داوری ها هم که به شدت از سوی حامیان رسانه ای اش هر روزه در برخی رسانه ها و همین طور فضای مجازی به آن پرداخته می شود نیز نمی تواند او را مصون کند.
با چنین استدلالی هر سه تیم نهایت تلاش خود را برای قهرمانی به کار خواهند گرفت. هم سپاهان 49 امتیازی که با سه و چهار امتیاز اختلاف نسبت به رقبای سرخابی صدرنشین است و هم استقلال و پرسپولیس که امیدوار به کسب تمام 21 امتیاز باقی مانده از لیگ بیست و دوم هستند و وقوع هر احتمالی را به نفع خود قطعی می دانند.

در این میان اما استقلال به واسطه میزبانی های بیشتر شرایط مناسب تری دارد. تیم ساپینتو طی 7 هفته باقی مانده، کمترین سفر را در پیش خواهد داشت. آبی‌پوشان پایتخت تنها دو بار برای دیدار با آلومینیوم اراک و مس رفسنجان از تهران خارج می‌شوند و برابر ذوب‌آهن، هوادار، پرسپولیس، صنعت نفت و تراکتور در خانه دیدار خواهند کرد.
سپاهان در بازی های باقی مانده اش سه بار از اصفهان خارج می شود و تنها چهار بازی در ورزشگاه نقش جهان برگزار می‌کند و در این میان پرسپولیس تنها با سه میزبانی، کمترین دیدار خانگی را به خود اختصاص دهد. پرسپولیس مقابل مس رفسنجان، مس کرمان، پیکان و نساجی خارج از خانه بازی می کند و تنها مقابل ملوان، استقلال و گل گهر میزبان است. البته به شرطی که بازی با پیکان در دستگردی برگزار شود وگرنه شرایط یحیی و شاگردانش نیز با بقیه مدعی ها یکسان خواهد بود.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید