ورزش 3/ ژوزه مورایس در اولین سال حضور در لیگ برتر فوتبال ایران درآستانه کسب قهرمانی قرار گرفته است.
 
 سپاهان در چارچوب هفته بیست و سوم رقابت‌های لیگ برتر موفق شد با نتیجه یک بر صفر پرسپولیس جدی‌ترین رقیب خود را در راه کسب قهرمانی در ورزشگاه آزادی شکست دهد تا طلایی‌پوشان اصفهانی با فاصله 4 امتیازی از این تیم در صدر جدول قرار بگیرند. یک روز بعد اگرچه استقلال موفق شد در اهواز فولاد خوزستان را از پیش رو بردارد و اختلاف با سه امتیاز را به 3 امتیاز برساند و جای پرسپولیس را بگیرد، اما با توجه به 7 بازی باقی‌مانده‌ای که پیش روی این 3 تیم مدعی قهرمانی قرار دارد، آنها کار بسیار سختی برای جبران این عقب ماندگی دارند.
سپاهان در دو هفته ابتدایی فصل فوق‌العاده ظاهر شد و موفق به کسب دو پیروزی پیاپی شد، اما در ادامه مورایس و تیمش از 4 مسابقه فقط 3 امتیاز گرفتند، تا سرمربی پرتغالی و باتجربه سپاهان با چالش بزرگی مواجه شود. 

 

روزهای فیفادی اما فرصت خوبی برای شناخت بیشتر مورایس از فوتبال و فرهنگ ایران بود و او توانست پس از جام جهانی با استفاده از وقفه‌های طولانی‌ای که در لیگ برتر ایجاد شد، به شناخت بسیار خوبی از فوتبال و فرهنگ ایران و همینطور شرایط تیم خود دست پیدا کند.
با شروع دوباره مسابقات پس از جام جهانی اگرچه یک تساوی در انزلی و یک شکست در کرج به شدت سپاهان را از پرسپولیس عقب انداخت ولی آنها در ادامه و به ویژه با شروع نیم فصل دوم نتایج خیره‌کننده‌ای کسب کردند تا حالا جدی‌ترین مدعی قهرمانی باشند.

 
مورایس این روزها با آرامش بسیار زیادی تمرینات سپاهان را در کمپ باغ فردوس زیر نظر دارد و به خوبی می‌داند دست بالاتر را نسبت به دو تیم بزرگ فوتبال ایران دارد. وضعیتی که سبب می‌شود او در هر تمرین با روحیه بالایی شاگردانش را با وجود غیبت 6 ستاره ملی‌پوش در مسیر رسیدن به قهرمانی راهبری کند. این آرامش و خنده‌های از ته دل مورایس اصلا خبر خوشی برای سرخابی‌‎ها نیست که امیدوارند در این فصل فشرده و رقابتی بتوانند قهرمانی لیگ برتر را کسب کنند.

 
 البته مورایس همانقدر که خوشرو و خوش‌خنده است، به موقع با همان خونسردی و آرامشی که از او طی ماه‌های اخیر سراغ داریم، تیمش را در مسیر درست هدایت می‌کند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید