ورزش 3/تیم ملی فرانسه، نایب‌قهرمان جام جهانی قطر، بعد از شروع درخشان در رقابتهای انتخابی یورو2024 و پیروزی 4-0 مقابل هلند در دیدار اول گروه B این رقابتها امشب در دوبلین به مصاف جمهوری ایرلند رفت و با تک‌گلی که بنجامین پاوارد در دقیقه 50 به ثمر رساند موفق شد حریفش را شکست داده و با شش امتیاز صدرنشین گروه شود.
ایرلندی‌ها که در جو پرشور ورزشگاه خانگی‌شان به میدان رفته بودند در دقایق ابتدایی توپ را خوب به گردش درآورده و فرانسه هم با توجه به جو ورزشگاه صبر و حوصله در پیش گرفته بود. به همین علت دقایق اولیه این مسابقه بدون ایجاد فرصت‌های جدی روی دروازه‌ها سپری شد.
بعد از نزدیک به 10 دقیقه فرانسوی‌ها موفق شدند به اولین فرصت خود برسند. کولو موآنی توپ را در میانه محوطه جریمه ایرلند به اولیویه ژیرو رساند ولی قبل از آنکه او بتواند به سمت دروازه شوت بزند مدافعان پرتعداد ایرلندی موفق شدند توپ را از اختیارش در بیاورند.فرانسه کم کم قدرت خود را به ایرلند تحمیل می‌کرد ولی ایرلندی‌ها با دفاعی خوب و منطقی اجازه ایجاد فرصت‌های خطرناک را نمی‌دادند. ایرلندی‌ها در عین دفاع چندین بار به فرانسه نشان دادند که در ضدحمله می‌توانند با استفاده از حرکات سرعتی خطرناک باشند. همین نگرانی فرانسه باعث شده بود تا دقیقه 30 عملا موقعیت دیگری روی دروازه‌ها ایجاد نشود.
در یکی از معدود موقعیت‌های نیمه اول سانتر پاوارد از سمت راست به گریزمان رسید ولی ضربه او به سمت دروازه دقیق نبود و از کنار دروازه ایرلند بیرون رفت. در نهایت، نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان رسید.
فرانسه با شروع نیمه دوم خطرناک‌تر از نیمه اول نشان می‌داد و خیلی زود مزد برتری‌اش را گرفت. در دقیقه 50 کالن در مرز محوطه جریمه ایرلند توپ را از دست داد و بنجامین پاوارد از این اشتباه بازیکن ایرلندی حداکثر استفاده را برده و با شوتی پرقدرت چاره‌ای برای دروازه‌بان ایرلند نگذاشت تا خروس‌ها پیش بیفتند.
فرانسه که حالا خیالش نسبت به نیمه اول راحت‌تر شده بود از قضا اشتهای کم‌تری برای خطر کردن داشت و ایرلند هم ترجیح می‌داد دست از بازی دفاعی حساب‌ شده‌اش بر نداشته و در انتظار ضد حمله بماند. فرانسه سانتر خوبی توسط هرناندز به درون محوطه جریمه ایرلند ارسال کرد که ضربه سر گریزمان کیفیت لازم را نداشت و به راحتی توسط ایرلندی‌ها دفع شد.

چند دقیقه بعد فرانسه یکی از خطرناک‌ترین موقعیت‌های خود را به دست آورد. دیابی با حرکتی تماشایی به سمت دروازه ایرلند حرکت کرده و با شوتی کات‌دار شانسش را امتحان کرد ولی بازونو، سنگربان ایرلند، با شیرجه‌ای تماشایی مانع از به ثمر رسیدن گل دوم خروس‌ها شد.
در پانزده دقیقه پایانی با اینکه فرانسه همچنان به حمله‌های با صبر و حوصله خود ادامه می‌داد ولی بازیکنان بیشتری به حمله اضافه می‌شدند و مشخص بود که شاگردان دشان تمایل دارند به گل دوم دست پیدا کنند.
رابیو در دقیقه 75 زمان و مکان مناسبی برای شوتزنی پیدا کرد و از فاصله 25 قدمی دروازه ایرلند را هدف گرفت. اما سنگربان ایرلند بار دیگر با واکنشی به موقع شوت او را که مهارش دشوار بود دفع کرد تا برتری فرانسوی‌ها یک گله بماند.
در آخرین دقایق مسابقه دشان که ظاهرا از پیروزی مطمئن شده بود دست به تعویض‌هایی غیرتهاجمی زد و شوامنی را به جای رابیو و ژول کنده را به جای پاوارد وارد میدان کرد. بازی در نهایت با همان تک‌گل به سود شاگردان دشان به پایان رسید تا فرانسه دومین بازی خود را هم با پیروزی پشت سر بگذارد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید