ورزش 3/نائب قهرمان جهان کار راحتی در دوبلین نداشت. فرانسه در آویوا استادیوم 50 دقیقه برای فتح دروازه ایرلند منتظر ماند و سرانجام این بنجامین پاوارد بود که قفل دروازه حریف را باز کرد.
هر چند که خروس ها مالک توپ و میدان بودند اما دو تیم موقعیت های تقریبا یکسانی را به روی دروازه ها خلق کردند و اگر واکنش استثنایی و بی نظیر مایک مانیان در دقیقه 90 نبود، فرانسه این پیروزی را از دست می داد.
پس از خداحافظی هوگو لوریس از تیم ملی فرانسه، این گلر میلان بود که جای او را در قفس توری تیم ملی کشورش گرفت. سنگربانی که به دلیل مصدومیت و با بدشانسی، رقابت های جام جهانی 2022 را از دست داد ولی حالا او آماده ایستادن در دروازه تیمش است.
در دیدار برابر ایرلند، مانیان با واکنشی به موقع نشان داد که می تواند به خوبی جانشین لوریس در تیم دشام شود. پس از مهار پنالتی در دقایق پایانی دیدار چند روز قبل برابر هلند و ناکام گذاشتن ممفیس دپای، دروازه بان فرانسه بار دیگر توانایی هایش را نشان داد و توانست در ثانیه های پایانی بدرخشد و پیروزی تیمش را تضمین کند.
مایک جادویی با 2 واکنش دروازه تیمش را بسته نگه داشت. او ابتدا ضربه سر ناشیانه ژول کنده که به سمت دروازه خودی زده شد را با سرعت مهار کرد. سپس روی کرنر ارسالی جاش کالن که با ضربه سر ناتان کالینز مدافع ولورهمپتون همراه شد، به شکل فوق العاده ای ایرلند را در امر گلزنی ناکام گذاشت.
مانیان با پرشی دیدنی و با دست راست و البته به کمک تیرک دروازه، توپ را از زیر طاق دروازه تیمش بیرون کشید تا فرانسوی ها در دقیقه 90، از یک تساوی دیرهنگام رهایی یافته و پیروزی را حفظ کنند و سه امتیاز شیرین را با خود به خانه ببرند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید