ورزش 3/ لیونل مسی بعد از فتح جام جهانی قطر در فیفادی اخیر برای اولین بار پیراهن آلبی‌سلسته را به تن کرد و با این پیراهن دو پیروزی دیگر به دست آورد تا روزهای سخت خود در پاریس را فراموش کند.
 
سفر لیونل مسی به آرژانتین برای به میدان رفتن در دو بازی دوستانه برای او اهمیت ویژه‌ای داشت چرا که اسطوره آرژانتینی برای اولین بار این فرصت را پیدا کرد که با پیراهن تیم ملی کشورش که منقش به سه ستاره طلایی‌رنگ به نشانه سه قهرمانی در جام جهانی بود بازی کند.

مسی تنها چند روز پیش از سفر به آرژانتین روزهای تلخی را با پیراهن تیم باشگاهی‌اش پاری سن ژرمن پشت سر گذاشت. او در دو بازی رفت و برگشت مقابل بایرن مونیخ در یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان دو شکست را تجربه کرد و از دور رقابتها حذف شد. اما این پایان روزهای دشوار مسی در پاریس نبود.

 
لئو در دیدار مقابل رن هم شاهد شکست 2-0 تیمش در ورزشگاه پارک دو پرنس بود. این شکست و انتقادهای هواداران پی‌اس‌جی ستاره بزرگ آرژانتینی را آنقدر عصبانی کرد که او در پایان بازی زودتر از همه بازیکنان زمین را ترک کرد و وارد تونل ورزشگاه شد. مسی از هو شدن توسط هواداران تیمش بسیار عصبانی شده بود.

 
ولی مسی می‌دانست که بلافاصله بعد از این تنش‌ها در پاریس روزهای شادی در انتظار او است. طبق برنامه قرار بود مسی با سفر به آرژانتین هم در پایتخت کشورش به همراه دیگر بازیکنان آلبی‌سلسته در استادیوم مونومنتال بوئنوس‌آیرس جام طلایی‌رنگ را به نمایش بگذارد و سپس در مراسم ویژه کنفدراسیون آمریکای جنوبی برای قدرددانی از او و هم‌تیمی‌هایش شرکت کند.

 
مسی و همبازی‌هایش در ورزشگاه مونومنتال اولین بازی رسمی خود بعد از قهرمانی در جام جهانی را برگزار کرده و در یک بازی دوستانه پاناما را 2-0 شکست دادند. مسی در این بازی دومین گل تیم ملی کشورش را به ثمر رساند. او دیروز هم در دیدار مقابل کوراسائو که با پیروزی 7-0 آرژانتین به پایان رسید موفق شد هت‌تریک کند.

این تنها خاطرات خوش مسی از سفرش به آرژانتین نبود. بعد از پیروزی مقابل پاناما فدراسیون فوتبال آرژانتین یکی از ساختمان‌هایش را "لیونل آندرس مسی" نامگذاری کرد تا نشان دهد کاپیتان آلبی‌سلسته و بهترین گلزن تاریخ فوتبال ملی این کشور برای آرژانتینی‌ها تا چه حد اهمیت دارد.

مسی از این گذشته در دیدار مقابل پاناما هشتصدمین گل دوران فوتبالی خود را به ثمر رساند تا به آماری خیره‌کننده دست پیدا کند. مسی در دیدار مقابل کوراسائو هم با گل اول خود به صدمین گل ملی رسید و سپس دو گل دیگر به ثمر رساند تا از نظر تعداد گلهای ملی وارد باشگاه صد‌تایی‌ها شود. او حالا در این رکورد به رقیب ازلی‌اش کریستیانو رونالدو نزدیک شده است که 122 گل در کارنامه ملی‌اش دیده می‌شود. رونالدو در 198 بازی ملی 122 گل به ثمر رسانده و مسی در 174 بازی به رکورد 102 گل دست یافته است.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید