ورزش 3/ هوش مصنوعی مدتی است به یکی از پر حرف و حدیث‌ترین موضوعات دنیای فناوری و اطلاعات تبدیل شده است. با معرفی ChatGPT به عنوان یکی از پیشروترین مدلهای هوش مصنوعی که می‌تواند با سوال‌های کاربران با دقتی قابل توجه پاسخ دهد بازار استفاده از هوش مصنوعی در حوزه‌های مختلف بیش از پیش رونق گرفته است.
همانطور که انتظار می‌رفت یک شرکت با استفاده از این هوش مصنوعی تیم منتخب رویایی تاریخ فوتبال را از دید ChatGPT شکل داده است. تیمی رویایی با حضور اسطوره‌هایی مثل کریستیانو رونالدو، لیونل مسی، زین‌الدین زیدان، دیه‌گو مارادونا و پله.

دروازه‌بانی این تیم رویایی در اختیار جان‌لوئیجی دوناروما قرار گرفت که در 45سالگی همچنان در پارما بازی می‌کند. کافو کاپیتان برزیل در جام جهانی 2002 در دفاع راست و فرانکو باره‌سی اسطوره ایتالیا و فرانتز بکن‌باوئر قیصر فوتبال آلمان دو دفاع وسط این تیم هستند. دفاع چپ هم در اختیار پائولو مالدینی است.
زین‌الدین زیدان در کنار یوهان کرویف و دیه‌گو مارادونا در خط میانی تیم منتخب تاریخ فوتبال قرار گرفته‌اند. پله، اسطوره برزیلی که اخیرا درگذشت در کنار دو ستاره بزرگ دهه گذشته فوتبال مسی و رونالدو خط حمله این تیم را تشکیل می‌دهند.
علاقه‌مندان فوتبال مسلما جای خالی تعدادی از بزرگترین فوتبالیست‌ها را در این تیم خالی خواهند دید. ستاره‌های بزرگی مثل رونالدو نازاریو، رونالدینیو و بسیاری دیگر که شاید در صورت انتخاب یک فهرست بیست و سه نفره برای تیم منتخب تاریخ فوتبال نام آنها هم در فهرست دیده می‌شد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید