ورزش 3/طی روزهای گذشته اخبار و شایعاتی پیرامون حذف الاتحاد از لیگ قهرمانان آسیا به دلیل عدم دریافت مجوز حرفه ای به گوش می رسید. طبق آخرین برآوردها، این تیم چیزی بیش از 26 میلیون دلار بدهکار بود و باید تا روز جمعه آن را پرداخت می کرد.
دو حکم نهایی به نفع الکساندر پرییوویچ صربستانی و سکو سانوگو ساحل عاجی صادر شده بود که باشگاه الاتحاد باید مبلغ 60 میلیون ریال سعودی (16 میلیون دلار) پرداخت می کرد. آنها پرونده های داخلی دیگری نیز داشتند که جمع آن به بیش از 26 میلیون دلار می رسید.

حالا أنمار الحائلی، رئیس هیئت مدیره الاتحاد خبر خوشی را به هواداران این تیم داد و با انتشار توئیتی حاوی کلمه "مجوز آسیایی" از حل شدن مشکلات این تیم برای حضور در آسیا خبر داده است.
الاتحاد در حال حاضر صدرنشین لیگ عربستان است و با وجود دریافت مجوز حرفه ای، هنوز حضور آنها در رقابت های آسیایی قطعی نیست. در صورتیکه این تیم حداقل در یکی از رقابت های لیگ و جام حذفی امسال عربستان به قهرمانی برسد، می تواند در لیگ قهرمانان حضور یابد.
راه دوم حضور الاتحاد در لیگ قهرمانان این است که یکی از قهرمانان فصل گذشته جام های داخلی عربستان (الهلال یا الفیحاء)، امسال نیز قهرمانی خود در لیگ یا جام حذفی را تکرار کند و الاتحاد نیز نایب قهرمان لیگ امسال شود، آنگاه این تیم شهر جده، می تواند در رقابت های آسیایی حضور یابد.
این تیم رقابت های فصل جاری لیگ قهرمانان را به دلیل بدهی سنگین مالی و عدم دریافت مجوز حرفه ای از دست داده بود و التعادن جانشین آنها شده بود.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید