طرفداری/ارزشمندترین بازیکن لیگ‌برتر والیبال واکنش متفاوتی به بازگشت به تیم ملی نشان داد.

امیر غفور، یکی از بازیکنان نسل طلایی والیبال ایران بوده و فصل اخیر به نخستین قهرمانی‌ خود در لیگ‌برتر کشور دست یافته است. او به عنوان ارزشمندترین بازیکن لیگ امسال معرفی شد و بهروز عطایی سرمربی تیم ملی را مجاب کرد او را بار دیگر به اردو دعوت کند.

غفور در خصوص رقابت‌های لیگ ۱۴۰۱ و تجربه قهرمانی با تیم شهداب یزد، اظهار کرد:
واقعا فصل سختی را پشت سر گذاشتیم و از همه نظر لیگ سنگینی را سپری کردیم. با تلاش مدیریت، کادر، بازیکنان و هوادارانمان توانستیم فصل را به بهترین شکل به پایان برسانیم. شهداب لایق قهرمانی بود و امسال همه امکانات را برای ما فراهم کرد تا در آرامش کار کنیم. بازیکنان نیز همدل پیش آمدند. از نتیجه‌ای که کسب کردیم، خوشحالم و امیدوارم شهداب مسیری را که در والیبال حرفه‌ای در نظر گرفته، بهتر از قبل پیش برود.

وی با بیان اینکه بازی‌ها در سطح خوبی برگزار شد، افزود:

در لیگ برتر ۱۴۰۱ بازیکنان جوان و باکیفیتی معرفی شدند. بازیکنان باتجربه نیز توانستند نمایش خوبی ارائه دهند. البته وقفه‌ای نسبتا طولانی به دلیل جام باشگاه‌های آسیا ایجاد شد که جالب نبود.


غفور با اشاره به تک بازی بودن فینال رقابت‌های لیگ‌برتر این فصل، خاطرنشان کرد:
ترجیح می‌دادم فینال ۲ برد از ۳ بازی یا حتی ۳برد از ۵ بازی باشد، زیرا این والیبال را تماشاچیان باید در بالاترین سطح ببینند و لذت ببرند. فارغ از نتیجه و اینکه از قهرمانیمان خوشحال هستم، اگر فینال تک بازی نبود قطعا تماشاچی لذت بیشتری می‌برد و امیدوارم این اتفاق برای سال‌های بعد بیفتد تا هواداران بتوانند بیشتر بازی ببینند.


وی ادامه داد:
به هر حال تصمیمی بود که امسال گرفته شد و خدا را شکر می‌کنم با قهرمانی ما تمام شد.
پشتخ ط زن شهداب همچنین در خصوص رقابت‌های جام باشگاه‌های آسیا و همگروهی شهداب با نمایندگان عراق، افغانستان و چین تایپه، به ایسنا گفت:

تا گام آخر لیگ‌برتر تمام تمرکزمان بر فینال بود. سخت است که از الان درباره بازی‌های باشگاهی آسیا صحبت کنم و ترجیح می‌دهم پس از کمی استراحت ذهنی روی آن تمرکز کنیم.
امیر غفور به عنوان ارزشمندترین بازیکن لیگ برتر والیبال با موافقت تیم شهداب یزد برای حدود ۲۰ روز راهی لیگ عراق و تیم گاز جنوبی این کشور شد تا پس از قهرمانی در لیگ برتر، پیش از رقابت‌های جام باشگاه‌های آسیا در لیگ عراق به جمع لژیونرها بازگردد.

از سوی دیگر با دعوت دوباره این ستاره ۳۲ ساله به تیم‌ملی و جمع شاگردان عطایی، فصل درخشش غفور در لیگ برتر تکمیل شد. البته او هنوز واکنشی برای بازگشت به جمع ملی‌پوشان نشان نداده و در پاسخ به این سوال هم سکوت اختیار کرد!


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید