ورزش 3/مدافع سابق یوونتوس معتقد است جای جانلوکا ویالی در این تیم خیای خالی است.

جان لوکا ویالی، مربی و بازیکن سابق آتزوری که پس از پشت سر گذاشتن یک دوره طولانی مبارزه با سرطان سرانجام امسال درگذشت تا جای خالی دوست و یار قدیمی برای مانچینی پر نشود. ویالی در ششم ژانویه و پس از مدت‎‌ها مبارزه با بیماری سرطان در شهر لندن از دنیا رفت و این اتفاق شوکی را به جامعه فوتبال ایتالیا وارد کرد.

پیترو ویرکوود، مدافع سابق یوونتوس، در مراسمی صحبت‌های جالبی را درباره ویالی به زبان آورده است. او گفت: "یک دوست، یک کمال گرا، که می خواست دیگران او را دنبال کنند. وقتی با او به زمین رفتیم، آرامش بیشتری نسبت به بقیه داشتیم. دوست داشت زندگی کند، حتی برای ما بزرگترها یک محرک اضافی بود."

جای خالی ویالی به عنوان رهبر در یوونتوس:"به عنوان بازیکن، افراد دیگری هستند، اما هیچ کس کاریزمای او را در سال های اخیر نداشته است. بیایید به این فکر کنیم، با ویالی ما آخرین لیگ قهرمانان را بردیم، حضور او و روحیه‌اش رختکن را دگرگون کرد. ما به بازیکنانی مانند ویالی نیاز داریم. با آن خلق و خو و با آن کاریزما. آنها در سال های اخیر اسکودتوهای زیادی برده اند اما در جام‌هایی که به شکل حذفی برگزار شده نه."


خاطره ای از ویالی: "ما یک بار با جیانلوکا دعوا کردیم، او در زمین یک کمال گرا بود، او می خواست کارها به روش درست انجام شود. وقتی اشتباه می کرد، به صراحت می‌گفت که بسیار پشیمان است. گاهی اوقات از عمد این کار را می کردیم تا ببینیم او عصبانی شده است."

مشکلات فوتبال ایتالیا: "خارجی ها خیلی زیادند. آیا آنها بهتر از ما هستند؟ نه. وقتی چهار یا پنج نفر از آنها وارد شدند، همه خوب بودند، بهترین ها می خواستند به ایتالیا بیایند. الان اما نه، گزینه های سوم و چهارم می آیند که چیزی به ما نمی دهند. در دوره من، فالکائو، مارادونا، همه بهترین ها می‌آمدند."

گلزنی رتگی: "بازی کردن مقابل تیم هایی مثل مالت و قبرس معنایی ندارد. من هم به آن ها گل زدم. ما به درخشش در بازی های مهم احتیاج داریم. بودند بازیکنانی که در بازی اول خود خیلی خوب بودند اما در ادامه گم شدند."


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید