ورزش 3/ امید نورافکن در جریان دیدار برابر نفت آبادان چند مرتبه تا آستانه گلزنی پیش رفت، اما اگرچه تیمش سه امتیاز را گرفت، اما شانس با او یار نبود.
نورافکن فصل عجیبی را سپری می‌کند. او با بازی در پست دفاع چپ در ترکیب سپاهان کار خود را آغاز کرد و در ادامه توسط مورایس در پست هافبک هجومی و وینگر چپ مورد استفاده قرار گرفت. جالب اینکه امیر قلعه‎‌نویی هم در دو دیدار تیم ملی مقابل روسیه و کنیا ابتدا از این بازیکن در پست هافبک دفاعی و سپس در پست مدافع چپ بهره برد.
تغییر متوالی پست بازی می‌تواند هر بازیکنی را سردرگم کند. با این حال نورافکن اگرچه هنوز نتوانسته پتانسیل خود را به طور کامل آزاد کند، اما در هر پستی که توسط مربیان به کار گرفته می‌شود، تمام تلاش خود را همانطور که از یک بازیکن حرفه‌ای انتظار می‌رود، به نمایش می‌گذارد و معمولا اثرگذار است.
پس از حضور در پست هافبک میانی و مدافع چپ در دو بازی ملی در فیفادی فروردین ماه، نورافکن در ترکیب سپاهان یکبار دیگر در پست وینگر چپ مورد استفاده قرار گرفت. جایی که او رفته رفته در حال عادت کردن به آن است و اگر کمی خوش‌ شانس‌تر بود، می‌توانست پنجمین گل فصل خود را به هم به زیبایی وارد دروازه فرزین گروسیان کند که البته عامل اصلی ناکامی این بازیکن بود.

نورافکن در دقیقه 57 با یک شوت محکم از فاصله دور شانس خود را با پای راست برای گلزنی امتحان کرد. شوت او در حالی که موج‌دار به سمت دروازه نفت می‌رفت، با واکنش بسیار خوب گروسیان و نوک انگشتان سنگربان تیم آبادان، کمی منحرف شد و پس از برخورد محکمی که تیرک افقی دروازه داشت، به بازی برگشت.
البته در طول فصل بیست و یکم این اولین بازی نیست که تلاش‌های نورافکن برای گلزنی با مانع تیرک عمودی و افقی دروازه مواجه می‌شود. این بازیکن پس پایان رقابت‌های جام جهانی هم در دیدار برابر ملوان دو مرتبه شوت‌هایش به تیرک برخورد کرد و در دربی اصفهان هم سرنوشتی مشابه برایش رقم خورد تا همچنان تعداد گل‌های این بازیکن در فصل جاری از عدد 4 تجاوز نکند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید