ورزش 3/ در یکی از حساس‌ترین بازی‌‌های هفته بیست و چهارم، مس رفسنجان میزبان پرسپولیس بود. قرمزپوشان تهرانی یکی از بازی‌های سخت خود در هفت هفته پایانی لیگ را در رفسنجان پیش رو داشتند و در شب پیروزی حریفان مستقیم خود، نمی‌خواستند بیش از این از کورس قهرمانی جا بمانند.
یازی بسیار نفسگیر و درگیرانه پی‌گیری شد اما اوضاع خیلی زود در همان نیمه نخست در یک صحنه جنجالی به سود شاگردان یحیی گل‌محمدی شد. با برخورد رامتین سلیمان زاده با مهدی عبدی، مس رفسنجان ده نفره شد و یک پنالتی نیز به سود پرسپولیس گرفته شد که گولسیانی آن را تبدیل به گل کرد.
در ادامه اما مس رفسنجان با وجود یک یار کمتر دوندگی تیمی‌اش را طی بیش از هفتاد دقیقه افزایش داد و مقابل پرسپولیس هر چه در توان داشت گذاشت. شاگردان ربیعی با ده نفر در زمین خودشان در ادامه بازی حسابی فشار آوردند و پرسپولیس نیز در اوایل نیمه دوم چند موقعیت خوب داشت اما هر چه بازی به دقایق پایانی نزدیک می‌شد مس بیش از پیش نبض بازی را در دست می‌گرفت و پرسپولیس با یک یار بیشتر به دفاع مطلق روی آورده بود.
در نهایت با وجود تلاش‌های مسی‌ها پرسپولیس سه امتیاز را با تک گل گولسیانی از روی نقطه پنالتی به دست آورد.

مس رفسنجان
حامد لک، ایمان سلیمی(۸۱- محمدحسین کریم زاده)، رامتین سلیمان‌زاده، جفرسون باهیا، حسن جعفری، مهدی ترکمان، مهرداد رضایی(۶۸- فرشید باقری)، سید مهدی حسینی، محمدمهدی محبی (34-شاهین توکلی) ، فراز امامعلی(۸۱-امید لطیفی) و شیمبا(۶۸- محسن آذرباد).

سرمربی: محمد ربیعی
پرسپولیس
علیرضا بیرانوند، گئورگی گولسیانی، علی نعمتی، دانیال اسماعیلی‌فر، وحید امیری، میلاد سرلک، سروش رفیعی(۴+۹۰- سینا اسد بیگی)، سعید صادقی(۸۵- امید عالیشاه)، مهدی ترابی، محمد عمری (2+90 - فرشاد فرجی) و مهدی عبدی(۸۵- شیخ دیاباته)
سرمربی: یحیی گل‌محمدی
🟨 اخطار
پرسپولیس: مهدی عبدی(6) - میلاد سرلک (28) - سروش رفیعی (79)
مس رفسنجان: حامد لک (26) - مهرداد رضایی (28)
🟥 اخراج: 
رامتین سلیمان زاده (25) مس رفسنجان
⚽️ شرح گل
مس رفسنجان صفر- پرسپولیس یک(دقیقه ۳۰: گئورگی گولسیانی): مدافع گرجستانی و پنالتی‌زن اول سرخ‌ها پشت توپ ایستاد و بسیار مسلط توپ را به سمت چپ خودش زد و حامد لک نیز درحالی‌که فریب خورده بود خلاف جهت پرید تا دروازه مس باز شود.
⏱ لحظات حساس
دقیقه 1: شوت ناگهانی مهاجم پرسپولیس با اختلاف کم از کنار تیرک عمودی دروازه مس رفسنجان رد شد.
دقیقه ۲۵: مهدی عبدی در موقعیت عالی و تک به تک صاحب توپ شد و رامتین سلیمان زاده روی مهاجم پرسپولیس خطا کرد. داور ابتدا خطای پشت محوطه را گرفت اما با مشورت با کمک خود نقطه پنالتی را نشان داد و سلیمان زاده نیز با کارت قرمز مستقیم اخراج شد.
دقیقه ۴۱: شیمبا دروازه بیرو را باز کرد اما کمک داور پیش از آن آفساید گرفته بود.
دقیقه ۵۳: فرصت خوب برای پرسپولیس با حرکت محمد عمری به دست آمد که لک سیو خوبی داشت و در برگشت توپ به پای اسماعیلی‌فر خورد و دور شد.
دقیقه ۵۷: موقعیت مس با پاس امامعلی و ضربه شیمبا نفسگیر از کنار دروازه بیرون رفت.
دقیقه ۵۸: شوت خطرناک و زمینی ترابی از پشت محوطه درحالی که کاری از لک هم بر نمی‌آمد از کنار تیرک دروازه به بیرون رفت‌.
دقیقه ۸۶: فرصت خطرناک برای مس که امید لطیفی نتوانست دروازه علیرضا بیرانوند را باز کند و نفس در سینه پرسپولیسی‌ها در این صحنه حبس شد.

🔴 در حاشیه
حامد لک، دروازه‌بان مس رفسنجان و سابق پرسپولیس پس از یک جلسه محرومیت دوباره به جمع نفرات اصلی تیمش بازگشته است.
مرتضی پورعلی‌گنجی بازهم بخاطر آسیب دیدگی دور از فهرست نفرات پرسپولیس است.
 پرسپولیس با چند تغییر هواداران خود را سورپرایز کرد که مهم‌ترین آن بازگشت سروش رفیعی و مهدی عبدی پس از مدت‌ها به ترکیب بود.
 حامد لک و علیرضا بیرانوند، گلرهای مس رفسنجان و پرسپولیس قبل از شروع بازی به شدت از سوی هواداران تیم‌های خود مورد تشویق قرار گرفتند و حتی پرسپولیسی‌ها نیز حامد لک را تشویق کردند.
 عیسی آل کثیر تنها بازیکن پرسپولیس بود که حین گرم کردن بازیکنان کاملا روی نیمکت بود.
 افشین پیروانی، مدیر تیم پرسپولیس بارها از سوی تماشاگران پشت دروازه مورد تشویق قرار گرفت و به ابراز احساسات آنها پاسخ داد.
 یحیی گل محمدی هم ثانیه‌هایی پس از شروع مسابقه درگیر عکس گرفتن با تعدادی از اصحاب رسانه رفسنجان بود.
 سرمربیان دو تیم حین برخورد با یکدیگر خوش و بش گرمی باهم داشتند و با یکدیگر شوخی کردند.
خطا روی سعید صادقی در دقیقه 8 کاری کرد تا نیمکت‌نشینان پرسپولیس به شدت نسبت به مسی‌ها معترض شوند.
 حامد لک زمان گرم کردن در واکنش به تماشاگر مس رفسنجان که مدام او را صدا می‌زد، عنوان کرد اگر در طول بازی این کار را تکرار کند، تمرکز او برهم می‌خورد که البته گفت‌وگوی طرفین دوستانه و همراه با شوخی بود.
پس از اعلام پنالتی به سود پرسپولیس و اخراج رامتین، حامد لک، میلاد سرلک و مهرداد رضایی به دلیل اعتراض با کارت زرد جریمه شدند.
مهدی عبدی که مدتها دور از ترکیب اصلی بود در اولین بازی ۱۴۰۲ پرسپولیس یک پنالتی و اخراجی به سود تیمش گرفت.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید