تسنیم/باتوجه به دعوت از دو گروه مختلف از کشتی‌گیران آزادکار به اردوی آسیایی، دو برنامه متفاوت تمرینی در کمپ تیم‌های ملی در حال اجراست.

مسابقات کشتی آزاد قهرمانی آسیا 24 و 25 فروردین در آستانه قزاقستان برگزار خواهد شد. علیرضا سرلک در 57 کیلوگرم، رحمان عموزاد در 65 کیلوگرم، مرتضی قیاسی در 70 کیلوگرم، امیرحسین کاووسی در 79 کیلوگرم و مجتبی گلیج در97 کیلوگرم نفراتی هستند که در روز اول (24 فروردین) به مصاف حریفان خواهند رفت.

یاسین رضایی در 61 کیلوگرم، حسین ابوذری در 74 کیلوگرم، علیرضا کریمی در 86 کیلوگرم، ارشک محبی در 92 کیلوگرم و امیررضا معصومی در 125 کیلوگرم هم نمایندگان روز دوم (25 فروردین) کشتی آزاد هستند که روی تشک حاضر می‌شوند.

علاوه بر 10 کشتی‌گیری که قرار است در مسابقات قهرمانی آسیا برای تیم ملی کشتی بگیرند، ملی‌پوشان اعزامی به مسابقات جهانی 2022 بلگراد، غیر از محمدحسین محمدیان که در چرخه امسال غایب بود، نیز در این اردو تمرینات‌شان را زیر نظر کادر فنی پیگیری می‌کنند.


بنابراین از روز پنجم فروردین که دور جدید تمرینات تیم ملی آزاد در کمپ تیم‌های ملی آغاز شده، دو برنامه متفاوت برای ملی‌پوشان آسیایی و ملی‌پوشان مسابقات جهانی صربستان در نظر گرفته شده است.

پیمان بیابانی که به‌عنوان قهرمان کشور قرار بود در وزن 65 کیلوگرم عازم مسابقات قهرمانی آسیا شود، اما به دلیل آسیب‌دیدگی از ناحیه دنده، جای خود را به رحمان عموزاد داد نیز همچنان در اردو تمریناتش را پیگیری می‌کند.

بعد از مسابقات قهرمانی آسیا، مدعیان کسب دوبنده تیم ملی که تاکنون در چرخه انتخابی حضور داشته‌اند، خود را برای شرکت در مسابقات جام تختی به‌عنوان سومین مرحله از چرخه داخلی سال 2023 آماده می‌کنند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید