طرفداری/ ملی‌پوش بوکس گفت: بوکسورهای ایران به ویژه جوان ترها همه زندگی خود را وقف این رشته می کنند تا بتوانند به آن اهدافی که می خواهند برسند.
ملی‌پوش بوکس ایران درباره شرایط این رشته صحبت کرد.
دانیال شه‌بخش تنها 23 سال سن دارد اما به مقام نایب‌قهرمانی آسیا رسیده و  مدال برنز قهرمانی جهان را هم کسب کرده؛ برنزی که اولین مدال تاریخ بوکس ایران به شمار می‌رود.
این بوکسور ملی‌پوش برای کسب درآمد و همچنین پیشرفت در مسابقات بوکس حرفه‌ای شرکت کرد اما در مسابقات قهرمانی آسیا با صلاحدید علیرضا استکی سرمربی وقت تیم ملی غایب بود. او حالا زیر نظر حسین نهرودی سرمربی جدید تیم ملی به تمرینات خود ادامه می‌دهد و از همکاری با رییس کهنسال شورای فنی بوکس نیز راضی است.
دانیال شه‌بخش عضو تیم ملی بوکس ایران در خصوص ارزیابی خود از سالی که گذشت، اظهار داشت:
سال 1401 برای من سال بدی نبود اما در کل فقط یک بازی حرفه ای انجام دادم. حتی قرار بود در امارات یک قرارداد هم امضا کنم که در نهایت به سرانجام نرسید. امیدوارم 1402 سال بهتری باشد و بتوانم بازی‌های بیشتری در بخش حرفه‌ای انجام دهم و برای کشورم افتخارآفرین باشم.

دارنده مدال برنز جهان درباره شرایط این روزهای بوکس در ایران گفت:
از زمانی که سرپرست جدید وارد فدراسیون شده اردوها و انتخابی های تیم ملی به طور منظم در حال برگزاری بوده که نشانه خوبی برای آینده این رشته است اما آنچه مهم بوده این است که باید در کنار این اردوها حتما اعزام های بین المللی و بازی های دوستانه با کشورهای خارجی را هم در برنامه داشته باشیم.
وی افزود:
رقبای ما همه در حال آماده سازی هستند چرا که سال حساس و شلوغی را در پیش رو داریم. بازی های آسیایی، مسابقات آسیایی و جهانی و انتخابی های المپیک همه رویدادهای مهم ما هستند برای اینکه بتوانیم حضور موفقی داشته باشیم. باید بازی دوستانه و اردوی مشترک خارجی را هم در کنار تمرین ها اضافه کنیم.
شه بخش با اشاره به تغییرات رخ داده در کادر فنی تیم ملی هم به برنا گفت:
آقای نهرودی از باتجربه ترین مربیان بوکس ایران و حضورش نعمتی برای این ورزشکاران است. بوکسورهای ایران به ویژه جوان ترها همه زندگی خود را وقف این رشته می کنند تا بتوانند به آن اهدافی که می خواهند برسند. امیدوارم در این مسیر هم ما ورزشکاران و هم کادر فنی بتوانیم همسو با یکدیگر در این مسیر قدم برداریم و برای ایران افتخارآفرین باشیم.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید