ورزش 3/از هفته بیست و نهم لیگ جزیره، تیم فوتبال چلسی در ورزشگاه استمفورد بریج مقابل شاگردان اونای امری در استون‌ویلا قرار گرفت. شیرهای لندنی هفته گذشته به کسب نتیجه تساوی برابر اورتون رضایت داده بودند و از طرف دیگر، حریف امشب آن‌ها با ۳ گل بورنموث را شکست داده بود.
بازی در عین تعجب با برتری استون‌ویلا مقابل هواداران چلسی آغاز شد. در دقیقه ۱۷ شوت مک‌گین ‌پس از برخورد به تیرک دروازه برگشت داده شد. اما تنها یک دقیقه زمان لازم بود تا گل برتری برای این تیم به دست آید. پس از ناهماهنگی کولیبالی ‌و کوکوریا در خط دفاع و با اشتباه فاحش مدافع اسپانیایی، توپ به واتکینز رسید و او در مصافی تک به تک با کپا، با ضربه‌ای چیپ گل اول را برای تیم عنابی‌پوش میدان به ثمر رساند.

در ادامه بازیکنان چلسی توپ و میدان را در اختیار گرفتند و سعی در ثبت گل مساوی داشتند. در دقیقه ۳۰، مودریک در جدالی تک به تک با امیلیانو مارتینز می‌توانست گل اول را برای چلسی به ثمر برساند؛ اما ضربه ضعیف ستاره اوکراینی را گلر آرژانتینی در اختیار گرفت.
پنج دقیقه بعد، فرصت به بن‌چیلول رسید تا شانس خود را برای باز کردن دروازه حریف امتحان کند که شوت او به تیرک عمودی دروازه برخورد کرد. اما در دومین دقیقه از وقت‌های اضافه نیمه اول، باز هم این بازیکن انگلیسی از روی یک سانتر موقعیتی عالی برای گلزنی به دست آورد و توانست با ضربه سر، دروازه استون‌ویلا را باز کند؛ اما داور مسابقه به علت خطا روی مدافع حریف این گل را مردود اعلام کرد و در نهایت، نیمه اول با همان یک گل به سود شاگردان امری پایان یافت.
با شروع نیمه دوم، جریان بازی متعادل پیگیری می‌شد تا این‌که در دقیقه ۵۶ یک موقعیت خطرناک برای ویلا به دست آمد. آن‌ها از سمت چپ‌ کرنری را روی دروازه چلسی ارسال کردند که برگشت داده شد و رمزی، توپ را پشت محوطه جریمه به مک‌گین سپرد و این بازیکن با شوت استثنایی پای چپ برای بار دوم دروازه کپا را فرو ریخت.

پس از این گل جریان بازی به‌طور کامل در اختیار بازیکنان چلسی قرار گرفت ‌و آن‌ها برای کم‌کردن اختلاف بازی کردند. به‌طوری‌که در دقیقه ۶۷ با نفوذ ژائو فلیکس به محوطه جریمه، یک‌ موقعیت برای آبی‌ها به دست آمد که شوت او به دست مدافع استون‌ویلا برخورد کرد و موقعیت مشکوک به پنالتی ایجاد شد که سیستم کمک‌داور ویدئویی آن را تأیید نکرد.

در ادامه، شاگردان گراهام پاتر هرچه زدند، به در بسته خوردند و موقعیت‌های گلزنی یکی پس از دیگری از دست رفت تا آن‌ها شکست تلخی را مقابل هواداران خودی تجربه کنند. شاگردان امری با پیروزی در این جدال ۶ امتیازی، با کسب ۴۱ امتیاز به رده نهم جدول رسیدند و چلسی با ۳۸ امتیاز به رده یازدهم سقوط کرد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید