ورزش 3/بیانکونری که پیش از وقفه رقابتهای باشگاهی برای فیفادی ماه مارس در آخرین بازی خود موفق شدند در دیدار حساس با اینتر، در دربی ایتالیا، به پیروزی برسند امشب با روحیه بالا در خانه‌شان ورزشگاه آلیانز به مصاف هلاس ورونا رفتند و با گلی که مویزه کین، مهاجم ایتالیایی‌شان، با پاس مانوئل لوکاتلی به ثمر رساند حریف را شکست داده و سه امتیاز به حساب خود واریز کردند.

تنها 3 دقیقه از شروع مسابقه گذشته بود که هلاس ورونا صاحب یک موقعیت گلزنی شد. پاس اشتباه گاتی، دفاع راست یوونتوس، از درون محوطه جریمه خودی به دی‌پائولی، وینگر هلاس ورونا، اجازه داد تا بعد از قطع توپ پاس کم‌ارتفاعی به نزدیکی نقطه پنالتی ارسال کند. دودا به این توپ رسید و سرضرب به سمت دروازه شزنی شوت زد اما توپ او در دستهای دروازه‌بان یوونتوس آرام گرفت.
دومین موقعیت خطرناک بازی هم نصیب ورونا شد. این یکی از جدی‌ترین موقعیت‌های گلزنی مسابقه بود. فارائونی در جناح چپ دی‌شیلو را به خود مشغول کرد و سپس لازانیا را صاحب توپ کرد. این مهاجم ورونا روی خط کنار زمین به توپ رسید و سانتر خطرناکی روی تیر دوم برای دی‌پائولی فرستاد اما ضربه والی او با اختلافی اندک از کنار دروازه یووه بیرون رفت.
یوونتوس کم‌کم از فشار اولیه موقعیت‌های خطرناکی که ورونا روی دروازه‌اش ایجاد کرده بود بیرون آمد و با حوصله به سمت دروازه تیم مهمان نزدیک شد. در دقیقه 37 میلیک که خودش فرصت شوت‌زنی داشت توپ را به دنیلو سپرد و شوت کات‌دار او بعد از برخورد به مدافعان حریف تغییر مسیر داد و در نهایت به تیر برخورد کرد و بیرون رفت تا تنها یک کرنر نصیب بیانکونری شود.
نیمه اول موقعیت خطرناک دیگری نداشت تا دو تیم با تساوی بدون گل به تلاش خود در این نیمه پایان داده و راهی رختکن شوند.

یوونتوس که در نیمه اول موقعیت خطرناک چندانی روی دروازه ورونا ایجاد نکرده بود در نیمه دوم اولین موقعیت گلزنی خود را به گل تبدیل کرد. میرتی در نزدیکی نقطه کرنر پاس زیبایی برای لوکاتلی ساخته و پرداخت کرد و او با سر بالا توپ را برای مویزه کین فرستاد. مهاجم ایتالیایی با یک ضرب توپ را کنترل کرد و سپس با شوتی پرقدرت آن را از فاصله 10 متری به گوشه دروازه ورونا دوخت.

زننده گل یووه سه دقیقه بعد از گلزنی به دلیل خطای شدیدی که روی فارائونی انجام داد کارت زرد گرفت و آلگری تصمیم گرفت با حفظ او در میدان دست به ریسک نزده و شاهد اخراج احتمالی‌اش نباشد. یک دقیقه بعد گلزن یووه از زمین بیرون رفت تا دوشان ولاهوویچ وارد زمین شود. آلگری تغییر دیگری هم برای تیمش در نظر داشت و آرکادیوش میلیک زمین را ترک کرد تا آنخل دی‌ماریا وارد زمین شود.

در نهایت یوونتوس موفق شد ورونا را در 1-0 شکست دهد. این پیروزی برای یوونتوس شیرینی خاصی داشت چرا که هلاس ورونا در فصل‌های اخیر به نوعی به گربه‌سیاه بیانکونری تبدیل شده است. یوونتوسی‌ها پنج سال بود که موفق نشده بودند در یک فصل سری آ هلاس ورونا را در هر دو بازی طول فصل شکست بدهند.

بیانکونری با این پیروزی 44 امتیازی شد و در رتبه هفتم جدول قرار گرفت. در صورت مواجه نشدن یووه با کسر 15 امتیاز شاگردان آلگری در حال حاضر با اختلاف نسبت به لاتزیو و اینتر و میلان رتبه دوم جدول را بعد از ناپولی به خود اختصاص داده بودند. یووه همین حالا با تیم چهارم جدول تنها 4 امتیاز فاصله دارد و قرار گرفتن در بین چهار تیم و کسب سهمیه چمپیونزلیگ برای شاگردان آلگری کاملا در دسترس است.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید