ورزش 3/ شاگردان ژاوی که باید این هفته در دیدار برگشت مرحله نیمه نهایی کوپا دل ری به مصاف رئال مادرید بروند، امشب موفق شدند با ارائه یک نمایش خوب، با 4 گل لچه را در هم بکوبند و فاصله برتری‌شان در صدر جدول لالیگا را به 15 امتیاز افزایش بدهند.
بارسا بازی را بهتر آغاز کرد و در دقایق ابتدایی بازیکنان این تیم توپ و میدان را در اختیار داشتند اما نتوانستند موقعیت خاصی روی دروازه حریف ایجاد کنند. بازی با همین روند ادامه داشت تا اینکه در دقیقه 20، روبرت لواندوفسکی گل اول بازی را به ثمر رساند.
روی یک ضربه آزاد از جوردی آلبا بود که توپ با دخالت رونالد آرائوخو مقابل لواندوفسکی قرار گرفت و این ستاره لهستانی هم علی‌رغم اینکه توسط مدافعان حریف تحت فشار بود، اما ضربه‌اش را به گوشه دروازه الچه فرستاد.

برتری بازیکنان بارسا بعد از این گل هم ادامه پیدا کرد، اما دفاع فشرده تیم میزبان مانع از ایجاد موقعیت روی دروازه این تیم می‌شد.
در ادامه بازی کمی متعادل شد، اما در دقایق پایانی بار دیگر بازیکنان بارسا ابتکار عمل را در دست گرفتند و چیزی نمانده بود که در دقیقه 43 به گل دوم برسند، اما ضربه سر لواندوفسکی روی ارسال فران تورس، از بالای دروازه به بیرون رفت و در نهایت نیمه اول با همان یک گل به پایان رسید.
نیمه دوم هم با حملات بارسا آغاز شد و در دقیقه 51، روی ارسال تورس، این مارکوس آلونسو بود که بعد از کنترل توپ با سینه، می‌توانست با یک ضربه پای چپ کار را تمام کند اما دروازه‌بان الچه با یک واکنش خوب، توپ را به بیرون فرستاد.
حملات بارسا ادامه داشت تا اینکه در دقیقه 56، آنسو فاتی اختلاف را به دو گل افزایش داد. روی یک حمله سریع، آنسو فاتی که با پاس فران تورس صاحب موقعیت شده بود، با یک محکم از پشت محوطه جریمه، توپ را به گوشه دروازه الچه فرستاد.

برتری بارسا بعد از این گل هم ادامه پیدا کرد و بعد از یکی دو موقعیت نصفه و نیمه، در دقیقه 66 بود که این تیم به گل سوم رسید. روی توپ‌ربایی گاوی در نیمه زمین الچه بود که لواندوفسکی صاحب موقعیت شد و با یک شوت محکم از درون محوطه جریمه کار را تمام کرد.

تنها چهار دقیقه بعد، فران تورس گل چهارم بارسا را به نام خود ثبت کرد. روی پاس بلند لواندوفسکی بود که تورس پشت محوطه جریمه الچه صاحب توپ شد و بعد از یک حرکت عرضی، با شوتی دیدنی توپ را به گوشه دروازه میزبان فرستاد.

الچه که چیزی برای از دست دادن نداشت، در دقایق پایانی پیش کشید و بعد از یکی-دو موقعیت نصفه و نیمه، در دقیقه 85 فیدل می‌توانست یکی از گل‌های خورده را جبران کند اما ضربه سر او به تیر دروازه بارسا برخورد کرد.
در ثانیه‌های پایانی لواندوفسکی می‌توانست هت‌تریکش در این دیدار را کامل کند، اما نتوانست از این فرصت استفاده کند و در نهایت بازی با همان چهار گل به سود بارسا به پایان رسید. 


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید