طرفداری/شهریور امسال، رقابتهای جهانی 2023 صربستان شاهد دستکم شش رقابت جذاب میان کشتی گیران ایران و آمریکا خواهد بود، مگر آن که قرعه آنها را از هم دور نگه دارد
رقابت بین کشتی آزاد ایران و آمریکا در غیاب روسیه در مسابقات جهانی امسال که بار دیگر به میزبانی بلگراد برگزار می شود حتی از مسابقات سال گذشته داغ تر خواهد بود.
 آمریکایی ها در 57 کیلو قطعا بهتر هستند، ایران در 92 کیلو با کامران قاسمپور عالی است، در 2 وزن دیگر کشتی گیران ما و آمریکا رقابت های نفس گیری ندارند اما در شش وزن مسابقات جهانی امسال، اوج کشتی ها، رقابت بین کشتی گیران ایران و آمریکا است.
در مسابقات جهانی امسال می توانیم شاهد برگزاری شش نبرد خاطره ساز باشیم، دیگر نمی توانیم کایل دیک و جوردن باروز را برنده قطعی برابر یونس امامی و مرد برتر 79 کیلوی کشورمان بدانیم، در مسابقات جهانی امسال، حسن یزدانی آماده انتقام از دیوید تیلور است، امیرحسین زارع هم می خواهد ثابت کند از استیوسون، طاها آکگل، پتریاشویلی و مونختورین مغول بهتر است.
در صورتی که قرعه کشتی گیران ما و آمریکا را با هم روبرو کند، شاهد این شش رقابت جذاب خواهیم بود.
65 کیلو: رحمان عموزاد و دیاکومیهالیس

74 کیلو: یونس امامی و کایل دیک
79 کیلو: محمد نخودی یا علی سوادکوهی با جوردن باروز
86 کیلو: حسن یزدانی با دیوید تیلور
97 کیلو: مجتبی گلیج یا امیرعلی آذرپیرا با جی دن کاکس یا کایل اسنایدر
125 کیلو: امیر حسین زارع با گیبل استیوسون
بی شک اما اوج رقابت ها بین استیوسون و زارع است، استیوسون در المپیک قهرمان شد و زارع سوم اما در مسابقات جهانی 2 سال اخیر، زارع یک طلا و یک برنز گرفته است و مدال دار تر از استیوسون است، رقابت این 2 در مسابقات جهانی قطعا جذاب ترین مسابقه جهانی 2023 خواهد بود.
کامران قاسمپور در 92 کیلو امسال دردسر امریکایی ندارد چرا که جی دن کاکس به یک وزن بالاتر رفته است تا بخت خود را برای حضور در المپیک 2024 پاریس آزمایش کند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید