تسنیم/ سرمربی تیم ملی والیبال کشورمان گفت: ژاپن حریف بسیار سرسختی بوده و به اعتقاد من آماده‌ترین تیم دنیا در حال حاضر است.
بهروز عطایی سرمربی تیم ملی والیبال کشورمان در آخرین تمرین تیم ملی که با حضور اصحاب رسانه برگزار شد، اظهار داشت: حدود 45 روز از شروع تمرینات ما می‌گذرد و وضعیت قابل‌ قبولی داریم. امیدوارم در شروع مسابقات به اوج آمادگی برسیم. تا به اینجا فشار زیادی را پشت سر گذاشتیم.
سرمربی تیم ملی والیبال کشورمان ادامه داد: دوست داشتیم بازی‌های تدارکاتی بیشتری را پیش از آغاز لیگ ملت‌ها برگزار کنیم، ولی در نهایت دو بازی مقابل ترکیه انجام دادیم و یک دیدار نیز با فرانسه برگزار خواهیم کرد.
عطایی یادآور شد: تیم‌های ایرانی معمولاً در شروع لیگ ملت‌ها نتایج خوبی کسب نکرده‌اند به ویژه اینکه در این دوره نخستین بازی ما با تیم ملی ژاپن خواهد بود. ژاپن حریف بسیار سرسختی است و به اعتقاد من آماده‌ترین تیم دنیا در حال حاضر. ژاپنی‌ها 9 دیدار تدارکاتی تاکنون برگزار کرده‌اند.
وی در مورد مصدومان تیم ملی والیبال اضافه کرد: یکی دو مصدوم داشتیم که از اردو حذف شدند. میثم صالحی نیز شرایط ایده‌آلی ندارد و ادامه حضورش در تیم ملی به گزارش پزشک و عملکرد خودش بستگی دارد. ما در مسابقات سال گذشته نیز تغییراتی داشتیم و امسال هم سعی می‌کنیم تغییراتی داشته باشیم و از همه بازیکنان استفاده کنیم. امیدوارم مشکل ویزای آمریکا برطرف شود و با تمام قوا وارد مسابقات شویم.
سرمربی تیم ملی والیبال کشورمان راجع به حضور علی حاجی‌پور در اردو و حذف بردیا سعادت توضیح داد: حاجی‌پور به شدت آماده است و حتی اسماعیل‌نژاد را برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی تیم ملی تهدید می‌کند. من از توانایی بازیکنان استفاده می‌کنم، نه نام آنها. حاجی‌پور به شدت آماده است و این اصلاً عجیب نیست. در حال حاضر شش دریافت‌کننده در اردو حضور دارند که پنج نفر از آنها برای هفته نخست لیگ ملت‌ها انتخاب خواهند شد.

عطایی همچنین خاطر نشان کرد: بازی‌های آسیایی برای وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک بسیار مهم است و نمی‌توان از این بازی‌ها به راحتی عبور کرد. حضور در تورنمنت‌های مختلف با فاصله زمانی بسیار کم برای ما عادی است. اکثر تیم‌های آسیایی با این شرایط در مسابقات شرکت می‌کنند و موضوع عجیب و جدیدی نیست.
عطایی درباره اضافه شدن معنوی‌نژاد به اردو گفت: او از تیم جدا شده بود و هر زمان که نیاز داشته باشیم از وجودش استفاده خواهیم کرد.ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید