طرفداری/ توتی می‌گوید قبل از آویختن کفش‌هایش دوست داشت که زیر نظر مورینیو بازی کند.
اسطورۀ باشگاه جالوروسی معتقد است که سویا دیر یا زود در لیگ اروپا شکست می‌خورد و این بهترین فرصت ممکن برای رم، جهت قهرمانی در لیگ اروپا با ژوزه مورینیو است.
 فینال لیگ اروپا در سال 2023 بین دو تیم رم و سویا در تاریخ دهم خرداد ماه و در ورزشگاه فرانتس پوشکاش مجارستان برگزار می‌شود. فرانچسکو توتی، اسطورۀ باشگاه رم، با توجه به شناختی که از روحیۀ جنگندگی بازیکنان این تیم و همچنین دانش فنی سرمربی آن‌ها یعنی ژوزه مورینیو دارد، بسیار به فینال لیگ اروپا خوشبین است.
 فکر می‌کنم سویا تجربه بیشتری در این فینال‌ها داشته باشد. اگر اشتباه نکنم آنها در شش فینال بازی کرده‌اند و هر شش فینال را هم برده‌اند. بنابراین، دیر یا زود و البته با کمی چاشنی شانس، آنها می‌بازند.
 با سرمربیگری مورینیو ما این فرصت فوق‌العاده را در اختیار داریم تا در لیگ اروپا قهرمان شویم. او تجربۀ زیادی در چنین بازی‌هایی دارد و بنابراین او به بهترین شکل ممکن می‌تواند تیم را در چنین دیداری هدایت کند تا به پیروزی برسیم
 ژوزه از آن دست مربیانی است که شخصیت قوی‌ای دارد و این کار را برای تیمی که او هدایت آن را برعهده دارد، آسان‌تر می‌کند. سرمربیانی همچون ژوزه به برنده شدن عادت دارند، بنابراین می‌توانند این ذهنیت برنده را به تیم‌هایشان نیز انتقال دهند. فکر می‌کنم این کاری است که ژوزه مورینیو انجام می‌دهد.

اسطورۀ جالوروسی در ادامۀ صحبت‌هایش در مورد اینکه در طول دوران حرفه‌ایش دوست داشت زیر نظر مورینیو بازی کند، اظهار داشت:قبل از آویختن کفش‌هایم دوست داشتم که این فرصت را بدست می‌آوردم که زیر نظر مورینیو بازی کنم. متاسفانه در آن وقت او در تیم‌های دیگری سرمربیگری می‌کرد و این فرصت نصیب من نشد. من اغلب با مورینیو صحبت می‌کنم. به عنوان بازیکن چندین بار برابر تیم‌هایی که او سرمربیگری آنها را برعهده داشت بازی کردم، اما به شخصه دوست داشتم که او را به عنوان مربی خودم نیز داشته باشم.
فرانچسکو توتی در حالی دوران حرفه‌ای خود در مستطیل سبز را به پایان رساند که نتوانست در رم فاتح جام اروپایی شود. اسطوره فوتبال ایتالیا دراین‌باره می‌گوید:تنها چیزی که من هرگز نتوانستم با رم برنده شوم یک جام اروپایی است. در آن زمان، تیم‌های قوی‌تر و موفق‌تری وجود داشت و برای ما سخت بود که بتوانیم به آنها برسیم. با این حال، من هنوز از حرفه‌ام و کاری که انجام دادم خوشحالم و مهم‌تر از همه، این کار را با تیمی انجام دادم که همیشه عاشقش بودم و هنوز هم تا به امروز عاشقش هستم. این بزرگترین برد من است.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید