خبر ورزشی/نشست خبری پیش از مسابقه سرمربیان دو تیم استقلال و پرسپولیس در فینال جام حذفی که در سالن روابط عمومی سازمان لیگ فوتبال برگزار می‌شود.
در دربی رفت استقلالی‌ها در کمپ حجازی کنفرانس خود را برگزار کردند اما سرمربی پرسپولیس به محل برگزاری کنفرانس زیر نظر استقلالی‌ها نرفت و در دربی برگشت نیز مشابه همین اتفاق رُخ داد.
یحیی گل محمدی در چند بازی ترجیح داد دستیاران خود را به نشست خبری قبل از مسابقه بفرستد و خودش شرکت نکرد. این بار اما یحیی گل محمدی تصمیم گرفته است به سه دلیل در کنفرانس خبری قبل از دربی شماره ۱۰۱ شرکت کند:
۱- نشست خبری پیش از دربی ۱۰۱ در سازمان لیگ برگزار می‌شود و قرار نیست در محل تمرین استقلالی‌ها انجام نمی‌شود. بنابراین یحیی گل محمدی با خیال راحت در آن شرکت خواهد کرد.
۲- یحیی گل محمدی به نشست خبری پیش از دیدار با استقلال می‌رود تا از حق تیم خود قبل از مسابقه دفاع کند. استقلالی‌ها بارها نسبت به انتخاب داور و سود بردن پرسپولیس از اشتباهات داوری صحبت کرده‌اند و یحیی قصد دارد با شرکت در نشست خبری، اجازه ندهد مصاحبه‌های استقلالی‌ها و همین طور ساپینتو روی داوری تأثیر بگذارد!
۳- سرمربی پرسپولیس خوب می‌داند دربی با سایر بازی‌ها فرق می‌کند و غیبت در نشست خبری پیش از آن با برداشت‌های متفاوتی از سوی هواداران و بازیکنان خودی مواجه می‌شود. بنابراین برای بالا بردن روحیه تیمی و تهییج بازیکنان و تشویق هواداران برای حضور پررنگ دلیل دیگر حضور یحیی گل محمدی در نشست خبری است.

گفتنی است؛ ژوزه مورینیو سرمربی مشهور پرتغالی معتقد است بازی با سوت داور آغاز نمی‌شود بلکه از نشست خبری پیش از مسابقه شروع می‌شود. یحیی گل محمدی نیز قصد دارد با الگوبرداری از مورینیو در نشست خبری شرکت کرده و جواب برخی صحبت‌های جنجالی استقلالی‌ها را بدهد!


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید