ورزش 3/ ژوزه مورینیو، سرمربی رم می‌گوید فقط به این فکر می‌کند که شادی را به هواداران هدیه کند.
دو روز مانده به فینال لیگ اروپا بین سویا و رم، ژوزه مورینیو با اسکای مصاحبه‌ای داشته است.
رم با شکست بایرلورکوزن در بازی رفت و برگشت جواز صعود به این مرحله را به دست آورده است. ژوزه مورینیو سال گذشته این تیم را به فینال لیگ کنفرانس اروپا رسانده بود.
مورینیو درباره رسیدن به یک فینال دیگر در دوران حرفه‌ای خود گفت:"من خیلی به چیزهایی که در دوران حرفه‌ای برده‌ام فکر نمی‌کنم. گذشته می‌ماند، تاریخ پاک نمی‌شود. من همیشه به آینده نگاه می‌کنم، شاید این راز فلسفه من باشد. مدت زیادی است که در فوتبال هستم، این فینال یک فینال جدید است. اکنون دیگر به این فکر نمی‌کنم که می‌توانم چه چیزی را برنده شوم، بلکه به آن شادی که می‌توانم به هواداران رم بدهم فکر می‌کنم."


رم یعنی تلعق داشتن
این شهری است که در فوتبال شکوفا می‌شود. رم به نظرم یعنی تعلق داشتن، بخشی از چیزی بودن. من با تمام وجودم ادامه می‌دهم. سال‌هاست که در فوتبال هستم، مردم فکر می‌کنند من از چیزی که هستم پیرتر هستم. شاید موهای سفیدم را ببینند و فکر کنند پیر شده‌ام، اما من آنقدر بزرگ نیستم که به آخرین دور فکر کنم. من را برای سال‌های زیادی خواهید دید.

فینال بوداپست؟
فکر نمی‌کنم رازی وجود داشته باشد. سوال ساده است. ما اغلب فراموش می‌کنیم که مهم ترین چیز، در فوتبال و فراتر از آن، روابط انسانی است. همچنین می‌توانم به جای بازیکنانم صحبت کنم: ما همه چیز را می‌دهیم و فکر می‌کنم به خاطر همین نگرش است که هواداران رم به ما بسیار احترام می‌گذارند و با ما همدلی زیادی دارند.
تاریخ‌سازی می‌‎کنیم
ما هر روز سخت کار می‌کنیم تا تاریخ رم را بسازیم. دو فینال متوالی اروپایی؟ معمولاً فقط باشگاه‌های بزرگ با سابقه عالی موفق می‌‍شوند چنین چیزی به دست بیاورند. این برای آن‌ها نیز آسان نیست. برای ما، اکنون موفقیت ارزش زیادی دارد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید