فوتبالی/سرمربی استقلال درباره علت قرار ندادن مطهری در ترکیب اصلی خود مقابل پرسپولیس در دربی قبلی، توضیحاتی را ارائه داد.
حدود یک ماه و نیم قبل بود که پرسپولیس در شهرآورد برگشت لیگ بیست‌ودوم از سد استقلال گذشت و آبی‌ها را در کورس قهرمانی عقب انداختند. شاگردان ساپینتو هم اگر چه مالکیت بالایی داشتند اما در نهایت مغلوب پرسپولیس شدند.
یکی از عجیب‌ترین تصمیم‌های ساپینتو برای شهرآورد قبلی که مورد انتقاد کارشناسان هم قرار گرفت، بازی دادن به پیمان بابایی به‌ جای ارسلان مطهری بود. بابایی در ترکیب قرار گرفت و دقایقی بعد از دریافت گل، جایش را به ارسلان مطهری داد.
مطهری نه تنها یکی از مهاجمان باکیفیت حال حاضر لیگ محسوب می‌شود، بارها نشان داده راه گلزنی به پرسپولیس را بلد است و تا کنون چهار بار در شهرآورد گلزنی کرده است. 
مصاف دوباره دو تیم در فینال جام حذفی، باعث شد تا خبرنگاران از او بپرسند که آیا در دیدار فردا مثل دربی قبل به بابایی به جای مطهری بازی می‌دهد؟ او هم در پاسخ گفت: "طبیعی است آن کاری را که می‌خواهم انجام بدهم را الان نمی‌گویم. به عقیده و نظر همه احترام می‌گذارم ولی می‌خواهم یک چیز به شما بگویم. از من پرسیدید که چرا ارسلان را در بازی قبل نگذاشتم؟ ولی نپرسیدید. اگر می‌پرسیدید اگر بخواهم جواب می‌دهم اما هیچکس نپرسید چرا ارسلان بازی نکرد."
این در شرایطی است که ساپینتو در نشست خبری شهرآورد قبلی پس از پایان صحبت‌هایش، پاسخگوی خبرنگاران و سالن را ترک کرد. در همین حین اما خبرنگاری به ساپینتو گفت که الان این سوال را از او می‌پرسد؟ سرمربی پرتغالی استقلال ادامه داد: " الان نه، ولی بعد از بازی می‌توانید بپرسید. ارسلان اصلاً در بازی قبلی بازی نکرد چون صددرصد آماده نبود و ما با هم تصمیم گرفتیم که در نیمه دوم از او استفاده کنیم و من نباید همیشه همه چیز را توضیح بدهم. ولی ما به خاطر اینکه ارسلان فیکس نبود نبردیم، همانطور که در بازی قبلی بدون ارسلان هم برنده شدیم. باید همه چیز را مدنظر داشته باشیم."

اظهار نظر ساپینتو در حالی است که در زمان دربی پیش، هیچ صحبتی از مصدومیت مطهری نشده بود و اما سرمربی پرتغال حالا می‌گوید او صددرصد آماده نبوده و به همین خاطر در ترکیب قرار نگرفته است.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید