ورزش 3/ خوزه لوئیز مندیلیبار، سرمربی سویا، در آستانه دیدار تیش با رم در فینال لیگ اروپا با اشاره به تجربه مورینیو گفت آقای خاص تجربه فینال‌های متعددی را دارد، ولی او در اولین فینالش به میدان می‌رود.
سویا در حالی فرداشب در شهر بوداپست در فینال لیگ اروپا مقابل رم قرار می‌گیرد که این تیم اسپانیایی به عنوان متخصص لیگ اروپا شناخته می‌شود و سابقه چندین قهرمانی در این تورنمنت را دارد.
با این حال مندیلیبار، سرمربی سویا، در نشست خبری خود گفت با اینکه سویا سابقه درخشانی در این رقابت‌ها دارد، ولی او اولین فینالش را تجربه می‌کند. مندیلیبار به سابقه درخشان مورینیو، سرمربی رم، اشاره کرد و گفت او فینال‌های متعددی را تجربه کرده است.
مندیلیبار گفت تیمش برای قهرمانی و البته با آرامش کامل به میدان می‌رود و امیدوار است بهانه‌ای برای شادی در اختیار هواداران قرار بدهد. هوادارانی که به دلیل شرایط بغرنج سویا فصل دشواری را سپری کردند.


مورینیو بارها در فینال‌ها بوده، ولی این اولین فینال من است
ما با آرامش وارد این فینال می‌شویم. من به مورینیو گفتم که از اینکه با او روبرو می‌شوم خوشحالم. ژوزه بارها در فینال‌ها بوده و این اولین فینال من است. من تیمم را برای این بازی طوری آماده می‌کنم که انگار قرار است در یک بازی عادی به میدان برویم. به هیچ نمی‌خواهم تنش و عصبی بودن به بازیکنانم منتقل شود. همه بازیکنان ما آماده بازی هستند و این نشان می‌دهد تا چه حد به تیم‌شان تعهد دارند.

ترکیب اصلی سویا؟
ترکیب اصلی ما هنوز مشخص نیست. ولی من می‌دانم که به عنوان جانشین آکونیا باید از چه کسی استفاده کنم. ما فردا قبل از ناهار درباره ترکیب اصلی صحبت می‌کنیم و من ترکیب نهایی را کمی قبل از ورود به استادیوم اعلام خواهم کرد.
امیدوارم بتوانیم دل هواداران را شاد کنیم
با توجه به شرایط سختی که هواداران ما در طول فصل داشتند حالا اهمیت این فینال برای ما بیشتر شده است. امیدوارم بتوانیم پیروز شویم و بهانه‌ای برای شادی در اختیار هواداران بگذاریم.
قرارداد من تا پایان فصل بود، نمی‌دانم قرار است بمانم یا بروم
من دو ماه و نیم است به سویا پیوسته‌ام و فعلا درباه آینده فکر نمی‌کنم. اوضاع خیلی خوب پیش می‌رود و ما دو بازی دیگر در پیش داریم و بعد از آن با باشگاه صحبت خواهم کرد. هنوز نمی‌دانم قرار است بروم یا ادامه بدهم. نگران نیستم چون از اول برای یک دوره دو ماه و نیمه به سویا پیوستم و تمرکزم روی همین مدت است. به خاطر فرصتی که سویا در اختیارم گذاشت خوشحالم و الان فقط به بازی فردا فکر می‌کنم.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید