ورزش 3/ ژوزه مورینیو، سرمربی رم، در آستانه فینال لیگ اروپا و دیدار تیمش مقابل سویا گفت سویا تاریخ بزرگی در این تورنمنت دارد، ولی جالوروسی برای جنگیدن و قهرمانی به میدان می‌رود.
رم فردا با هدایت ژوزه مورینیو برای قهرمانی در لیگ اروپا به مصاف سویا می‌رود. دیداری که در بوداپست برگزار خواهد شد.
این دومین فینال اروپایی پیاپی مورینیو است. او فصل گذشته با جالوروسی فاتح لیگ کنفرانس اروپا شده است. اما سویا تیمی با تجربه قابل توجه در لیگ اروپاست و تا کنون شش بار عنوان قهرمانی این تورنمنت را به دست آورده است.
مورینیو در نشست خبری خود به این موضوع اشاره کرد و گفت سویا با توجه به تاریخ و تجربه‌ای که در لیگ اروپا دارد مدعی اصلی به حساب می‌آید، ولی او و بازیکنانش برای تاریخ‌سازی و جنگیدن به بوداپست آمده‌اند.
می‌خواهیم قهرمان شویم
ما می‌خواهیم فینال را ببریم. در چند روز گذشته خیلی کار کردیم تا به شرایط مناسب برای بازی در این مسابقه برسیم.

تاریخ سویا در لیگ اروپا به آنها تنش بیشتری وارد می‌کند
ما اخیرا بازی‌های مهمی انجام داده‌ایم و زمان کمی برای تمرین مخصوص برای این بازی داشتیم و ریکاوری درستی هم انجام نداده‌ایم. ولی با توجه به اینکه دو تیم سابقه زیادی از رویارویایی مستقیم ندارند، فشار کمتری به ما وارد می‌شود. نظر من با مندیلیبار متفاوت است و معتقدم با توجه به تاریخ سویا در لیگ اروپا آنها مدعی اصلی به حساب می‌آیند. ولی فراموش نکنید که ما بارها تاریخ را به چالش کشیده‌ایم. درست است که ما تجربه این رقابت‌ها را نداریم. این بازی برای سویا یک بازی عادی است، ولی برای ما یک اتفاق خارق‌العاده و برای هواداران یک فرصت تاریخی است. ما برای جنگیدن در این فینال حضور داریم.
وضعیت مندیلیبار پیچیده‌تر از من است
وضعیت مندیلیبار خیلی پیچیده‌تر از من است. من امروز با دو کاپیتانم جلسه‌ای داشتم و یک بار دیگر متوجه شدم آنها ذهنیت من را خیلی خوب می‌شناسند.
نه با رئال مادرید نه با هیچ باشگاه دیگری صحبت نکرده‌ام
من با رئال مادرید هیچ صحبتی نداشته‌ام. با هیچ باشگاهی هیچ تماسی نداشته‌ام. مهم فقط فرداست. ما فردا خودمان خواهیم بود و به رم فکر می‌کنیم.
آرزوی بهترین‌ها برای رئال و سرمربی‌اش
برای رئال مادرید، رئیس باشگاه و مربی‌اش بهترین آرزوها را دارم. من از دوران حضور در آن تیم تجربه زیبایی دارم. من از شهر مادرید و مطبوعات آنجا خوشم می‌آید.


مربی‌ها بازی نمی‌کنند. بازیکنان هستند که نتیجه را مشخص می‌کنند
مربی‌ها بازی نمی‌کنند و فقط تیم را تمرین می‌دهند. بازیکن‌ها هستند که در زمین بازی می‌کنند و نتیجه را مشخص می‌کنند. حالا نوبت بچه‌هاست که تاریخ‌سازی کنند. سویا تیم بزرگی است، چون بیست و پنج یا بیست و شش بازیکن در سطح بالا دارد. آنها همگی بازیکنانی حرفه‌ای و باکیفیت هستند.
صحبت‌های مندیلیبار درباره بیشتر بودن بودجه رم از سویا
واقععا اینطور است؟ من که باورم نمی‌شود بودجه رم بیشتر از سویا باشد، آن هم با توجه به اینکه آنها بازیکنانی سطح بالا دارند و ما با جوان‌هایی مثل زالووسکی و بووه بازی می‌کنیم که فصل گذشته در سری بی بودند. اگر بودجه رم بیشتر است، حتما علتش این است که سویا به بازیکنانش کمتر دستمزد می‌دهد. در مورد مربی‌ها هم من و مندیلیبار شرایط مشابهی داریم. ولی بازیکنان آنها تجربه بیشتری دارند چون سابقه ما در اروپا کمتر است.
دومین فینال اروپایی پیاپی مورینیو و تفاوت تاتنهام و رم
رم به من این فرصت را داد که فصل گذشته در فینال تیرانا به قهرمانی برسم، ولی در تاتنهام چنین فرصتی نداشتم.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید