ورزش 3/ وقتی در پنجره تابستانی لیگ هجدهم باشگاه سپاهان خبر انتخاب رضا فتاحی را به عنوان سرپرست جدید تیم فوتبال باشگاه منتشر کرد، بسیاری از سپاهانی‌ها با روی باز به استقبال این تغییر رفتند و رسانه اول استان اصفهان با تیتر "جانشین اخوان از خانواده سپاهان آمد"، این خبر را منتشر کرد.
رضا فتاحی که در 40 سالگی بار دیگر به سپاهان بازگشت و حالا در هنگام جدایی 45 ساله شده،  از سال ۱۳۷۴ تا سال ۱۳۸۱ به عنوان مسئول اداری هیئت فوتبال استان اصفهان فعالیت کرده است. در ادامه فتاحی از سال ۱۳۸۱ تا سال ۱۳۹۵ به عنوان مدیر اجرایی و اداری تیم فوتبال سپاهان فعالیت کرد و درنهایت دو سال پیش از اینکه به عنوان سرپرست سپاهان معرفی شود، سرپرست تیم امید باشگاه سپاهان و مدیر اجرایی تیم فوتبال باشگاه بود، که در هر ۹ قهرمانی داخلی سپاهان در لیگ برتر و جام حذفی همراه طلایی‌پوشان اصفهانی بوده است. ۱۱ دوره حضور در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا و همراهی تیم در جام باشگاه‌های جهان هم از سوابق مهم مدیریت ورزشی رضا فتاحی به شمار می‌آید.
این کارنامه سبب شده بود استقبال گرمی از رضا فتاحی پس از انتخاب به عنوان مدیر تیم شود. سپاهان در دوران رضا فتاحی سه مرتبه در لیگ‌های هجدهم، بیستم و بیست و دوم تا آستانه کسب قهرمانی با امیر قلعه‌نویی، محرم نویدکیا و ژوزه مورایس هم پیش رفت و البته که خاطرات تلخ لیگ‌های پانزدهم تا هفدهم به فراموشی سپرده شد، اما انگار سرنوشت سپاهانی‌ها قهرمانی نبود و آن‌ها با اختلاف بسیار کمی در هر سه مرتبه رقابت را به پرسپولیس واگذار کردند؛ ناکامی‌هایی که دامن برخی از اعضای تیم و باشگاه را طی این مدت گرفته است.
طی سال‌های اخیر سپاهان همواره چالش‌های رسانه‌ای جدی‌ای با پرسپولیس، رقیب دیرینه‌اش، داشته و این در حالی است که طی تمام این دوره‌های پرالتهاب و پرتلاطم رضا فتاحی یک مدیر باتجربه، آرام و کم‌‌حاشیه بوده که قصوری در مسئولیتی که او برعهده دارد دیده نشده که بتوان او را در قهرمان نشدن سپاهان مقصر دانست.
با این حال هواداران نه چندان پرتعداد سپاهان در کرمان که از قهرمان نشدن تیم‌شان عصبانی بودند، در پایان مسابقه به سر دادن شعار علیه رضا فتاحی پرداختند. این البته موجی بود که از چند هفته قبل پس از شکست سپاهان مقابل تراکتور در تبریز و تساوی در نقش جهان مقابل ملوان آغاز شده بود و هواداران اصفهانی سرپرست تیم‌شان را مقصر نتیجه نگرفتن تیم قلمداد می‌کردند!
با پایان لیگ بیست و دوم و پس از چند سال حضور رضا فتاحی به عنوان مدیر سپاهان، نوبت به مهدی سلیمی رسیده، تا این چهره دانشگاهی که سابقه حضور در مدیریت آکادمی ذوب‌آهن و مربیگری در آکادمی سپاهان را هم دارد، توانایی‌هایش را در یک پست پرمخاطره به بوته آزمایش بگذارد. باید دید حضور سلیمی چه مدت به طول خواهد انجامید و با چه موفقیت‌هایی برای سپاهان همراه خواهد بود.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید