ورزش 3/گالاتاسرای، پرافتخارترین تیم سوپر لیگ ترکیه، طی 3 فصل اخیر موفق به کسب قهرمانی نشده بود تا اینکه امسال در رقابتی نزدیک با دو رقیب دیرینه خود، بشیکتاش و فنرباغچه، موفق تر عمل کرد و دو هفته پیش از پایان مسابقات قهرمانی خود را قطعی کرد.
شاگردان اوکان بروک برای حفظ صدرنشینی و قطعی کردن قهرمانی خود کار سختی داشتند چرا که فنرباغچه و بشیکتاش مثل آنها در هفته‌های پایانی روی نوار برد قرار داشتند و کوچک‌ترین لغزشی می‌توانست به از دست رفتن دوباره جام بینجامد؛ آنها اما کاملا مهیای قهرمانی بودند و 4 بازی متوالی اخیر خود را با برد پشت سر گذاشتند و امشب جشن قهرمانی گرفتند.
گالاتاسرای امشب در حساس‌ترین بازی هفته سی و ششم سوپر لیگ ترکیه میهمان آنکاراگوجو، تیم سیزدهم جدول، بود. مائورو ایکاردی، ستاره آرژانتینی، اصلانلار (شیرها) در دقیقه 7 گل اول را وارد دروازه آنکاراگوجو کرد اما میلسون این گل را 10 دقیقه بعد جبران کرد تا کار مساوی شود.
در ادامه بازی ایکاردی یک بار دیگر موفق شد برای گالا گلزنی کرده و تیمش را برنده راهی رختکن کند. شاگردان بروک در نیمه دوم ضمن حفظ برتری خود دو گل دیگر توسط باریش ییلماز و سرجیو اولیورا به ثمر رساندند تا 4-1 به پیروزی رسیده در پایتخت ترکیه جشن قهرمانی زودهنگام خود را برپا کنند.
هواداران گالاتاسرای حالا خود را آماده بازی روز 14 خرداد مقابل رقیب دیرینه‌شان فنرباغچه می کنند تا جشن اصلی را در ورزشگاه خانگی خود برپا کنند. این بیست و سومین عنوان قهرمانی گالا در سوپر لیگ ترکیه بود. فنرباغچه (19) و بشیکتاش (16) بعد از گالاتاسرای بیشترین تعداد قهرمانی را در لیگ کسب کرده‌اند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید