ورزش 3/یکی از اتفاقاتی که در دو سال گذشته تیم‌های پایتخت نشین با آن روبه‌رو بودند و مشکلات بسیاری به وجود آورد، کمبود ورزشگاه استاندارد لیگ برتر در تهران بود.
به غیر از ورزشگاه آزادی که بازی‌های خانگی استقلال و پرسپولیس در آن انجام می‌شود، در دو فصل گذشته عملا فقط یک استادیوم دیگر در تهران وجود داشت تا تیم‌های پایتخت بتوانند بازی‌هایشان را در آن برگزار کنند؛ ورزشگاه پاس قوامین. این ورزشگاه در مقاطعی مجبور شد پذیرای بازی‌های پیکان،‌ هوادار و سایپا در لیگ یک و لیگ برتر باشد و به همین خاطر دچار خرابی‌های متعددی به خصوص در بحث چمن شد. در این شرایط پیکانی‌ها بازی‌های خانگی خود را به شهرستان کرج و در ورزشگاه انقلاب کرج بردند.
حالا با توجه به اطلاعیه سازمان لیگ فوتبال درباره نحوه بلیت فروشی در لیگ بیست و سوم و اینکه همه باشگاه‌ها باید ساز و کار بلیت فروشی الکترونیکی که اصل آن داشتن گیت‌های الکترونیکی است را فراهم کنند، به نظر می‌رسد ورزشگاه پاس قوامین هم از دسترس تیم‌های تهرانی خارج شود.
اگرچه مهیا کردن گیت الکترونیکی برای ورزشگاه پاس قوامین کار سختی نیست، اما این ورزشگاه به خاطر شرایط جغرافیایی که دارد، برای میزبانی از تماشاگر مجوز شورای تامین را نمی‌گیرد و با توجه به اینکه سازمان لیگ قصد دارد همه بازی‌های لیگ را از سال آینده با حضور تماشاگر برگزار کند، عملا امکان میزبانی پیکان و هوادار و شاید حتی سایپا در این ورزشگاه وجود ندارد.

یکی از ورزشگاه‌هایی که در سال‌های قبل میزبان بازی‌های خانگی پیکان بود و دو سالی است که به خاطر تخریب چمن بلااستفاده شده،‌ شهدای شهرقدس است. از این رو پیکانی‌ها مذاکراتی را با مسئولان شهرقدس داشته‌اند تا با قرارداد بلند مدت این ورزشگاه را در اختیار بگیرند. اگر این اتفاق بیفتد و چمن ورزشگاه شهرقدس به شرایط خوب گذشته برگردد، آن‌وقت شاهد میزبانی پیکان در ورزشگاه سابق خود خواهیم بود.

البته که با الزام در ورود تماشاگر همچنان باشگاه هوادار برای میزبانی‌های خانگی خود به مشکل می‌خورد و باید دید چه اتفاقی در این خصوص برای این تیم تهرانی رخ می‌دهد.
هرچه که هست،‌ کمبود ورزشگاه در تهران قطعا در فصل آینده لیگ برتر بیشتر از همیشه تیم‌های پایتخت


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید