ورزش 3/مصدومیت بحران جدی برای تیم ملی فرانسه ساخته است. تعداد پرشماری از بازیکنان این تیم یا مصدوم هستند یا تازه از بند مصدومیت رها شده‌اند. به همین دلیل، بخش زیادی از نشست خبری دشان به توضیح درباره این بازیکنان گذشت.
دعوت از کاماوینگا به عنوان هافبک
خیلی هافبک داریم. اما این کاماوینگا بود که خودش را در خط میانی نشان داد. من عملا سه بازیکن در هر پست دارم چون نمی‌دانیم چه اتفاقی می‌افتد. ادواردو کیفیت لازم را دارد. هم در خط میانی خیلی خوب است و هم در دفاع چپ خوب کار کرده.
انکانکو
پست بازی او به سیستم تیم بستگی دارد. از مصدومیت جدی که داشت، خیلی خوب بهبود پیدا کرده. قرار بود او را به جام جهانی ببریم. حالا دیگر آمادگی کاملش را پیدا کرده.

بازگشت فرلان مندی
موقع اردوی قبلی تیم مصدوم بود. یک خرده زمان برد تا برگردد. او می‌تواند در پست‌های مختلفی بازی کند و می‌تواند در سمت راست زمین هم بازی کند، با وجود اینکه مدافع چپ است. در اوج آمادگی نیست ولی این چیزی از قابلیت‌هایش کم نمی‌کند.
سه دروازه‌بان تیم
هر سه تا خوب هستند. با بازنشستگی لوریس و مانداندا تغییر اساسی ایجاد شده. آنهایی که در اردوی قبلی بوده‌اند، دعوت شده‌اند ولی این مساله مانع نمی‌شود تا گزینه‌های دیگر را زیر نظر نگیریم.
آمادگی بازیکنان
بازی با جبل الطارق که برسد، بازیکنان سه هفته است که بازی نکرده‌اند. برای استراحت و ریکاوری، باید نفس کشید اما دیگر نه اینقدر زیاد. تمرینات اولیه خیلی مهم هستند تا همه به آمادگی کامل برسند.
کینگزلی کومان
او متاسفانه کمی مشکلات فیزیکی داشت اما یازده سال است که یک قهرمان بوده. به بازی در سطح خیلی بالا عادت دارد. گاهی اوقات به دلیل مصدومیت نتوانسته در مسابقات بزرگ خودش را نشان دهد اما او با گل‌هایی که می‌زند، با پاس‌هایش، یک بازیکن ترسناک است.
بازار نقل و انتقالات
بازیکنان به اندازه کافی مشاور دارند اما من هم می‌توانم نظرم را به آنها بگویم. من موقع حرف زدن با بازیکنان، از این بابت مشکلی ندارم.
وضعیت دشوار شوامنی در رئال
حالا که زمان بازیش کم شده، این وضعیتی نیست که بتواند در آن رشد کند، حتی اگر در رئال مادرید باشد. آئورلین همچنان یک بازیکن درجه یک است، حتی اگر در اوج نباشد. او به رئال نرفت تا در بزرگترین مسابقات ذخیره باشد اما آنجا بازیکنان دیگری هم هستند. می‌دانم از نظر روانی چه ظرفیتی دارد. این بهترین فصل او نیست.
وضعیت پوگبا
خیلی با پل حرف می‌زنم. فصل سختی داشته، بیشترش بیرون زمین بوده. مصدومیت‌هایش تکرار می‌شوند و دوباره به مشکل خورده. او بازیکن اساسی برای ما است. در چند سال آینده هم خواهد بود؟ امیدوارم. هم برای او و هم برای تیم فرانسه امیدوارم که اینطوری شود.
 


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید